Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Už 150. majiteľ

Už 150. majiteľ
insert_photoHriadeľ

Spoločnosť Hriadeľ oslavuje v tomto roku 15. výročie svojho založenia. Dôvod na oslavu, si ale pracovníci tohto významného predajcu poľnohospodárskej techniky na Slovensku, našli aj na veľtrhu Agrokomplex 2008. Odovzdali totiž 150. traktor značky FENDT. Majiteľom stroja FENDT 820 Vario, sa stal, SHR Zoltán Korponay z Dvorov nad Žitavou.

„Výhradné zastúpenie na predaj traktorov FENDT sme získali na AGROMPLEXE 2002. Už o rok neskôr sme začali predávať prvé stroje tejto značky,“ hovorí Blažena Ácsová, marketingový špecialista spoločnosti Hriadeľ.

Impulz na rozvoj spoločnosti Hriadeľ poskytlo aj najlepšie umiestnenie traktorov FENDT v testoch, ktoré usporiadala pred niekoľkými rokmi spoločnosť AGROPARTNER Plavecké Podhradie. Práve tento významný poľnohospodársky podnik má vo svojom vybavení už desiatky traktorov spomínanej značky.
Ako hovorí Blažena Ácsová, prvotná investícia do strojov FENDT je síce vysšia.

„Táto značka je jedna z najdrahších, nie len na Slovensku, ale celosvetovo. Návratnosť investície je ale veľmi zaujímavá. Sú to najúspornejšie traktory vďaka technickému a technologickému riešeniu. V DLG testoch, v štyroch kategóriách, boli vlani vyhodnotené traktory Fendt s najnižšou spotrebou pohonných hmôt. Napríklad u modelu FENDT 936Vario za 2 roky prevádzky, pri 4 000 odpracovaných motohodinách je úspora 12 300 litrov nafty oproti konkrétnej konkurenčnej značky porovnateľného výkonu a o 30 ton menej emisie CO2 – je to dôležité taktiež spomenúť, nakoľko výrobca FENDT dbá na ochranu životného prostredia- “ hovorí B. Ácsová.

Nezávislé nemecké testy DLG patria desiatky rokov medzi svetovo uznávané a všeobecne rešpektované výrobcami traktorov.

Autor článku: redakcia
Zdroj obrázku: Hriadeľ

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments