Zadajte hľadaný výraz

Branding RPPK 2020 ples TOP
Potravinárstvo Zo sveta

Svet zaplaví ruský slnečnicový olej

chat_bubbleKomentáre: 0 visibilityZobrazenia: 2272

Rusko, ktoré malo v tomto roku nadpriemernú úrodu slnečnice(viac ako 7 mil. ton), dosiahlo rekord v exporte slnečnicového oleja.

Ako uviedol generálny riaditeľ Inštitútu pre rozvoj agrárneho trhu (IKAR) Dmitrij Ryľko, v septembri až novembri tvoril export 142-tisíc ton.

Takéto množstvo oleja Rusko doteraz neexportovalo. Rekordná úroveň bola v roku 2006, keď vývoz tejto komodity tvoril 76-tisíc ton. V minulom roku Rusko exportovalo 52-tisíc ton slnečnicového oleja.

Hlavnými importérmi ruského oleju sú Kazachstan, Holandsko, Turecko, Španielsko i Grécko.

Ako hovoria predbežné ukazovatele o produkcii slnečnicového oleja, v Rusku v tomto roku dosiahne výroba úroveň 2,8 mil. ton. Spotreba slnečnicového oleja sa odhaduje na takmer 2 mil.ton.

Autor článku: Martin German - pre poľnoinfo.sk spracované zo zahraničných zdrojov
Zdroj obrázku:

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1434 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.