Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Simon: Šéfka rezortu by mala vymeniť ľudí

Simon: Šéfka rezortu by mala vymeniť ľudí
insert_photoMPSR.SK

Nezaradený poslanec Národnej rady SR Zsolt Simon vyzýva šéfku Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabrielu Matečnú (nominantka SNS), aby neostala iba pri výmene ľudí na postoch generálnych riaditeľov, ale aj na takých, ako je výkonný riaditeľ Pôdohospodárskej platobnej agentúry, či obchodný riaditeľ štátneho podniku Lesy SR.

“Úpadok v poľnohospodárstve, potravinárstve, ako aj v lesníctve je výsledkom korupcie a klientelizmu,” myslí si opozičný poslanec.

Výmena na postoch generálnych riaditeľov nestačí na to, aby sa v rezorte pôdohospodárstva odstránil systém korupcie a klientelizmu. Nielen generálni riaditelia, ale aj ďalší vedúci pracovníci prispeli k vytvoreniu tohto nekalého systému, ktorý dnes funguje v PPA a štátnom podniku Lesy SR.

V druhej vláde Roberta Fica (Smer-SD) boli podľa Simona dosadení ľudia nielen na posty generálnych riaditeľov, ale aj do ďalších, nižšie postavených funkcií, ktorí mali dozrieť na to, aby všetko fungovalo “správne”.

“Oceňujem aktivitu nezaradeného poslanca NR SR Zsolta Simona, ale personálne obsadenie v PPA, aj v Lesoch SR treba nechať na naše manažmenty,” uviedla Matečná cez Michala Feika z odboru komunikácie a marketingu v reakcii na Simona.

“Od generálnych riaditeľov očakávam predovšetkým efektívne a transparentné fungovanie,” podčiarkla.

Feik pripomenul, že ministerka pôdohospodárstva odvolala generálneho riaditeľa PPA Stanislava Grobára a následne vymenovala Juraja Kožucha.

“Transparentné čerpanie fondov je priorita nášho rezortu a je to uvedené aj v programovom vyhlásení vlády,” zdôraznila v tejto súvislosti ministerka.

Ministerka agrorezortu podľa Feikových informácií odvolala aj generálneho riaditeľa Lesov SR Petra Moronga.

“Na túto pozíciu bude v najbližších dňoch vypísané výberové konanie.”

V súčasnosti sa podľa Feika uskutočňuje v PPA audit, ktorého výsledkom bude aj návrh opatrení organizačného charakteru. Rovnako bude podľa neho ministerka postupovať po obsadení pozície šéfa Lesov SR.

Poznámka poľnoinfo.sk: Podľa informácií webového sídla agrorezortu došlo k zmene v rámci ministerstva na poste generálneho riaditeľa sekcie rozvoja vidieka a priamych platieb. Poverený zastupovaním generálneho riaditeľa sa stal Roman Serenčéš, ktorý nahradil Martina Barbariča. 

Sekcia pôdohospodárskej politiky a rozpočtu, kde bola generálnou riaditeľkou Slávka Jánošíková, je momentálne bez povereného zastupovania. 

Pri sekcii riadenia programov regionálneho rozvoja je poverená zastupovaním generálneho riaditeľa Iveta Pabišová. 

Autor článku: TASR a poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: MPSR.SK

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
2 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
bps
bps
10. máj 2016 23:53

Neskutočné rozkrádanie lesov ! Už pilčíkmi ! Ťažbu vysúťaží vopred určený človek, ktorý dáva príležitosť zarobiť si obyčajným dríčom. A keď frflú , povie im nech si ukradnú…A on v noci rozpredáva z geľby drevo do Poľska ! A ak ho aj zastavili policajti z okresu, tak sa to rýchlo… Celý komentár »

S
S
11. máj 2016 23:32

P. Kožuch, prečo ho dosadili za generálneho riaditeľa Ppa? Lebo vyhovuje systému, ktorý vytvoril, vyhovuje vyciciavačom dotácií, MR.twenty. Verejné tajomstvo. Tiež podnikatelia radi chodia na osobné stretnutia na dobrovičovu, aby sa vyhli kontrolám na mieste, a čuduj sa svete, za dvadsiatok to ide.. Ešte aj tá cirkev, ktorá dávala upaľovať… Celý komentár »