Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Simon: Hmotné rezervy nakupovali predraženú pšenicu

Podľa exministra Simona, štát prostredníctvom Správy štátnych hmotných rezerv (SŠHR) nakúpil po minuloročnej žatve predraženú potravinársku pšenicu za 212 eur za tonu.

V tom istom čase totiž poľnohospodári predávali potravinársku pšenicu za 130 až 150 eur za tonu.       

“Vyzývam preto premiéra Roberta Fica, keď jeho ľudia pre štát nakupovali za tak vysokú cenu, nech doplatí slovenským farmárom cenovú stratu alebo nech okamžite odvolá vedenie SŠHR za mrhanie štátnymi peniazmi. Ficovi ľudia pripravili občanov Slovenska o 700.000 eur,” vyhlásil poslanec za Most-Híd a jednotka na kandidátke tejto strany do tohtoročných eurovolieb.

Hmotné rezervy Simonove vyjadrenia odmietajú. Skutočnosti uvedené v jeho výzve vraj nekorešpondujú s reálnymi faktami a ďalšími náležitosťami v rámci uvedenej transakcie.

“Nie je nám známy zdroj týchto informácií ani účel, na základe ktorého ich interpretuje týmto spôsobom,” uviedla v reakcii hovorkyňa SŠHR Marcela Zelinková.

“Vedenie SŠHR si nateraz vyhradzuje právo nereagovať na verejné interpelácie poslancov a otázky jednotlivých zástupcov médií v tomto čase, respektíve do času, kedy k navrhovanému postupu nezaujme stanovisko príslušný výbor NR SR, či nadriadený rezortný orgán,” dodala Zelinková.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
agrarnik Z HN
agrarnik Z HN
23. marec 2014 18:25

Tak toto už nie je diletantstvo, ale pľuvanec do tvári roľníka, Táto vládna svoloč by v normálnej spoločnosti už dávno bola za mrežami. Ak si má sedliak uťahovať opasok tak potom už len na krkoch vládnej verchušky.