Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

SaS: Musíme prinavrátiť dôveru v Pôdohospodársku platobnú agentúru

SaS: Musíme prinavrátiť dôveru v Pôdohospodársku platobnú agentúru

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) považuje za kľúčové, aby bola zabezpečená transparentnosť procesov v Pôdohospodárskej platobnej agentúre (PPA). Jedine tak sa potlačí korupcia a prinavráti dôvera k tejto inštitúcii. Vyplýva to z pondelkového poslaneckého prieskumu v PPA, na ktorom sa zúčastnili poslankyne SaS Jarmila Halgašová a Anna Zemanová z Výboru Národnej rady SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie.

“Boli nám poskytnuté informácie najmä o realizovaných a plánovaných opatreniach v rámci dodržiavania akreditačných kritérií k januáru 2021, čo je dôležité z hľadiska zachovania akreditácie PPA. Dobrou správou je, že k marcu 2021 bude schválená nová organizačná štruktúra PPA, avšak bez zbytočného prepúšťania. Taktiež nám bol predstavený plán, ktorý síce vyžaduje až 13 miliónov eur, ale je ambícia uskutočniť ho ešte v tomto volebnom období,” uviedla predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová.

Poslankyne Zemanová a Halgašová v rámci poslaneckého prieskumu upozornili najmä na dôležitosť transparentnosti prideľovania dotácií.

“Rovnako je dôležité posilniť význam krízovej komunikácie a zvýšenia povedomia o PPA, aby sa zvýšila dôvera verejnosti a najmä poľnohospodárov a potravinárov v túto pre nich kľúčovú inštitúciu. Pomôcť k tomu môže aj zámer novely zákona o PPA, v rámci ktorej je možné riešiť verejný register žiadateľov o priame platby s uvedením právneho titulu k užívanej pôde,” uzavrela Halgašová, ktorá sa v SaS venuje pôdohospodárstvu.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1553 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

0 0 hlas
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments