Zadajte hľadaný výraz

Z domova Živočíšna výroba

Šampiónka hoštajnského popoludnia je už známa

Šampiónka hoštajnského popoludnia je už známa
insert_photomesačník Slovenský chov

Deň pred slávnostným otvorením 11. národnej výstavy hospodárskych zvierat sa konalo Holštajnské popoludnie, ktoré usporiadala Slovenská holsteinská asociácia. Na podujatí sa prezentovalo 10 chovateľov celkovo 31 zvierat, ktoré súťažili v 4 kategóriách.

Poradie v jednotlivých kategóriách stanovil český rozhodca Ing. Jaromír Vlček z Ostřetín, a.s., Zemědělská společnosť, ktorému asistovala Ing. Ingrid Štepánová, šľachtiteľka firmy CBS. Pán Vlček je jedným z najlepších českých chovateľov holštajnského plemena, ktorý žne úspechy nielen na domácej pôde (3-násobné víťazstvo v národnom šampionáte ČR, z výstavy má 100 pohárov), ale ja na európskych šampionátoch holštajnského plemena (Cremona, Fribourg a Colmar).
Spomedzi 7 jalovíc do 6 mesiacov sa na prvom mieste umiestnila jalovica z AgroContract mliečna farma, a.s., Jasová. Rovnaký podnik ovládol aj kategóriu 12-mesačných jalovíc.

V kategórii 18-mesačných (teľných) jalovíc prelomila jasovskú dominanciu PD Slatina nad Bebravou. Jasovskí chovatelia potvrdili dominanciu aj v kategórii kráv, kde získali nielen titul pre kravu s najlepším vemenom, ale aj pre šampiónku plemena. Mimochodom, oba tituly získala jedna a tá istá dojnica.

O tom, že ide o najlepšie zviera na Slovensku v ostatnom čase svedčí aj fakt, že táto dojnica obhájila svoje prvenstvo z vlaňajšej nitrianskej výstavy. Je tiež dvojnásobnou víťazkou posledných dvoch ročníkov jesennej výstavy holštajnského plemena v Kočíne.

Autor článku: Ministerstvo pôdohospodárstva
Zdroj obrázku: mesačník Slovenský chov

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Filip K.
Filip K.
19. august 2016 21:37

Je to bezprecedentné zvíťaziť takmer vo všetkých kategóriách! Veľké blahoželanie chovateľom z Jasovej. Za zamyslenie však stojí účasť “až” 7 jalovíc v kategórii v rámci Slovenska. Je to málo, alebo tak akurát? A tiež, či to Jasovčania robia tak dokonale, že ostaných porážajú o “kravskú dĺžku”? Alebo to svedčí o… Celý komentár »