Zadajte hľadaný výraz

Z ekonomiky Živočíšna výroba

Rusku hrozí prudký nárast dovozu hydiny

Pokles svetových cien ropy viedol ku kríze rozpočtového deficitu v Rusku. Ministerstvo financií oznámilo, že sa rozhodlo znížiť finančné prostriedky pre poľnohospodárstvo. V rokoch 2013-2020 bude poľnohospodárom znížená podpora z 83,2 mld. dolárov na 46,6 mld. dolárov.

V dôsledku toho bude financovanie hydinárskeho priemyslu za rovnaké obdobie nižšie o viac ako polovicu (z 8,34 mld. dolárov na 3,2 mld. dolárov).

Zástupcovia vlády oznámili, že krajina bude nútená zastaviť priame dotácie na rozvoj produkčných hydinárskych podnikov, ako aj regionálne programy na podporu producentov hydiny. Mnohí odborníci predpokladajú, že takýmto krokom sa ruský hydinársky priemysel stane nekonkurencieschopný, čo povedie k rýchlemu nárastu dovozu hydiny.

„Vďaka novým investorom a rôznym inováciam ruskí výrobcovia očakávali, že sa zvýši denný prírastok vtákov na 60 g a produkcia vajíčok na jednu sliepku na 325 ks za rok. S takto výrazne zníženými finančnými prostriedkami však môžeme na to zabudnúť,“ povedal člen ruského zväzu poľnohospodárov hydiny Rosptitsojuz.

Autor článku: PPA - ATIS
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Ferdo
Ferdo
31. júl 2012 7:31

A už aj bratia Rusi budú žrať tie úžasne poľské, brazílske, čínske resp. francúzske kuriatka…