Zadajte hľadaný výraz

Potravinárstvo Z domova

Rusko zastavilo dovoz z Čiernej Hory pre reexport

Rusko dočasne zastavilo dovoz mäsa a dobytka z Čiernej Hory pre opakovaný reexport mäsa z krajín Európskej únie.

Povedal to dnes agentúre RIA Novosti hovorca ruskej veterinárnej a fytosanitárnej služby Rosselchoznadzor Alexej Alexejenko.

„Veterinárna služba Čiernej Hory nemá našu dôveru, keďže vo viacerých prípadoch došlo k reexpotu mäsa z krajín Európskej únie,“ povedal Alexejenko. Ako dodal, zákaz sa týka všetkého mäsa a dobytka, pričom do platnosti vstupuje dnešným dňom.

Rusko už po inšpekcii v polovici októbra zastavilo dovoz niektorých mäsových produktov z Čiernej Hory, no tri firmy mohli do dnešného dňa stále na ruský trh vyvážať. Rosselchoznadzor koncom októbra varoval, že nevylučuje zavedenie úplného zákazu, ak bude reexport pokračovať. Veterinárna služba okrem toho uviedla, že v dôsledku možného reexportu uvažuje o zavedení zákazu dovozu aj v prípade ovocia a zeleniny z Albánska a Macedónska.

Moskva zaviedla ročné embargo na dovoz viacerých potravín a poľnohospodárskych produktov z EÚ a ďalších západných krajín začiatkom augusta ako odpoveď na sankcie týchto štátov voči Rusku. Západ tak reagoval na marcovú anexiu ukrajinského polostrova Krym a neskôr na postoj Moskvy ku kríze na východe Ukrajiny.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments