Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Rokovanie agrárnych komôr krajín vyvrcholí v Modre

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK) organizuje stretnutie zástupcov poľnohospodárskych komôr krajín V4, ktoré sa koná od 28. do 30. septembra 2016. Informovala o tom hovorkyňa SPPK Jana Holéciová.

Rokovanie podľa nej prichádza práve v čase, kedy Slovenská republika predsedá Rade EÚ.

“Práve naše predsedníctvo je významnou príležitosťou na to, ako ešte viac upriamiť pozornosť vlád z krajín V4, ako aj celej EÚ na alarmujúcu situáciu v agropotravinárstve vo vyšehradskom regióne,” podčiarkla.

Partnermi V4 na úrovni agropotravinárskej samosprávy sú Agrárna komora Českej republiky (AK ČR), Maďarská agrárna komora (NAK). Poľsko reprezentuje Národný výbor poľnohospodárskych komôr (KRIR) a Slovenskú republiku Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora.

O najdôležitejších témach budú podľa jej slov lídri agrárnych samosprávnych organizácií informovať aj verejnosť. V hoteli Majolika v Modre bude 30. septembra od 10.30 hod. tlačová konferencia, najmä o marketingovom fonde, spoplatnení povrchovej závlahovej vody a o obmedzení nákupu poľnohospodárskej pôdy v krajinách V4.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments