Zadajte hľadaný výraz

Potravinárstvo Z domova

Producenti potravín: Situácia v obchode sa zlepšila

Producenti potravín: Situácia v obchode sa zlepšila
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Pod záštitou Fakulty agrobiológie a potravinových zdrojov SPU v Nitre a štátnej tajomníčky rezortného ministerstva Magdalény Lacko-Bartošovej sa konal v utorok 17. marca okrúhly stôl na tému “Regionálne potraviny v obchodných reťazcoch”, pri ktorom sa stretli zástupcovia producentov potravín, jednotlivých zväzov ich výrobcov a reťazca BILLA Slovensko

“Slovenské potraviny musia byť spotrebiteľovi dostupné tam, kde ich hľadá. Obchodné reťazce sú ich najväčším predajcom, preto je nevyhnutné, aby výrobcovia potravín a  reťazce hľadali a našli spoločnú reč,” povedal Peter Ondrišík, dekan Fakulty agrobiológie a potravinových zdrojov.

Generálny riaditeľ BILLA Slovensko Dariusz Bator privítal “iniciatívu podpory predaja slovenských produktov a pripomenul, že BILLA na Slovensku uľahčuje ich hľadanie zákazníkom vlastnou privátnou značkou Slovenská farma, ktorá ponúka výber domáceho ovocia, zeleniny a mäsa.”

Viacerí producenti potravín v diskusii poukázali na fakt, že situácia v slovenských reťazcoch sa v posledných rokoch zlepšila aj vďaka prístupu zákazníkov, ktorí vnímajú podporu slovenských výrobkov ako dôležitý faktor pri podpore domácej ekonomiky.

BILLA Slovensko ústami generálneho riaditeľa prisľúbila pokračovať v ďalšom dialógu s tým, že je nevyhnutné hľadať spôsob, ako zjednotiť producentov jednotlivých typov potravín tak, aby títo mohli vystupovať ako jeden silný partner voči reťazcom.

“Len záruka pravidelných dodávok v dostatočnom objeme a dohodnutej kvalite môže garantovať regionálnym pestovateľom, chovateľom a výrobcom objednávky celoslovenských obchodných reťazcov,” uzavrel Dariusz Bator.

Autor článku: poľnoinfo.sk spracovalo podľa zdroju TASR - OTS (Originálna textová služba)
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
2 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Top farmár
Top farmár
24. marec 2015 7:40

To snáď nemyslia vážne, iba žartujú nie?

Anonym
Anonym
30. marec 2015 11:59

85% ovocia má BILLA z dovozu a 80% zleniny. našťastie obslužný personál a pokladníčky sú zo SR.