Zadajte hľadaný výraz

Zaujímavosti Zo sveta

Prezidentom Agrárnej komory ČR sa stal Miroslav Toman

Prezidentom Agrárnej komory ČR sa stal Miroslav Toman
insert_photoeagri.cz - Miroslav Toman vľavo počas veľtrhu Země Živitelka

Miroslav Toman, dlhoročný prezident Potravinárskej komory ČR a ostatný minister pôdohospodárstva sa stal prezidentom najväčšej samosprávnej organizácie poľnohospodárov – Agrárnej komory ČR.

Miroslav Toman vystriedal vo funkcii Jana Velebu, ktorý bol na čele Agrárnej komory deväť rokov. Exministra Tomana zvolilo dnes (20. marca) viac ako 90 percent delegátov a bol jediným kandidátom na post prezidenta.

Agrárna komora hospodári na viac ako 70 percent poľnohospodárskej pôdy v Českej republike a jej členské podniky zamestnávajú viac ako 100 tisíc pracovníkov. Komora okrem poľnohospodárov združuje lesníkov, potravinárov, ale napríklad aj včelárov.

Miroslav Toman (1960) vyštudoval Vysokú školu poľnohospodársku v Prahe. V rokoch 1990 až 1996 pôsobil v rôznych manažérskych pozíciách v spoločnostiach, ktoré pôsobili v poľnohospodárstva. V rokoch 1996 až 2001 pôsobil na veľvyslanectvách vo Washingtone a v Bratislave. Neskôr bol súčasťou ministerstva pôdohospodárstva vo funkcii námestníka a od roku 2007 pôsobil až do minulého roku ako prezident Potravinárskej komory. Tú opustil na obdobie júla 2013 až januára 2014, keď zasadol do kresla prvého muža rezortu pôdohospodárstva v dočasnej vláde Jiřího Rusnoka.

Nový prezident Agrárnej komory Miroslav Toman je synom bývalého rovnomenného ministra poľnohospodárstva Českej socialistickej republiky (1981 – 1983) a neskôr aj federálneho ministra poľnohospodárstva (1983-1988) ČSSR.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk podľa ČTK, novinky.cz a wikipedia.cz
Zdroj obrázku: eagri.cz - Miroslav Toman vľavo počas veľtrhu Země Živitelka

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
2 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
agrarnik z HN
agrarnik z HN
23. marec 2014 18:39

V ČR nerobili experiment ako u nás na Slovensku a do kresla posadili odborníka. Na Slovensku môžeme čakať, pri tomto štýle politiky, že ministrom bude nabudúce Sajfa, alebo Dr Bukovský aby mohol zavrieť kapitolu ŽV na Slovensku definitívne.

eman
eman
2. apríl 2014 12:46

Presne tak agrarniku z HN. A to najnovsie priradili na ministerstve pod bezpecnostneho technika na rozvoji vidieka aj priame platby… načo tam SPPK ma generálneho riaditela na prislusne odbornej sekcii potom, sa pytam?