Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

PPA vytvorila novú sekciu riadenia rizík a prevencie protispoločenskej činnosti

Obvinený potopil Partiku a Kodadu. Vraj roky spoločne vyciciavali agrorezort
insert_photoTASR - kauza PPA, Dobytkár

Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) oznámila vytvorenie novej sekcie riadenia rizík a prevencie protispoločenskej činnosti.

Ako ďalej informovala, vďaka získaniu trvalej akreditácie môže platobná agentúra prijímať nové protikorupčné opatrenia, ktoré garantujú, že sa stane dôveryhodnou a transparentnou inštitúciou. Dôkazom je vytvorenie novej sekcie riadenia rizík a prevencie protispoločenskej činnosti. Táto sekcia bude úzko spolupracovať s  Európskym úradom pre boj proti podvodom (OLAF), s Európskou prokuratúrou (EPPO), Generálnou prokuratúrou SR a s orgánmi činnými v trestnom konaní.

„Pôdohospodárska platobná agentúra už nikdy nesmie zopakovať svoju minulosť. Musí byť dôveryhodným partnerom pre poľnohospodárov a náš vidiek,“ uviedol generálny riaditeľ PPA Jozef Kiss.

Nové nastavenia procesov, rovnako aj prijímanie efektívnych opatrení v PPA, hodnotia európske inštitúcie podľa neho veľmi pozitívne. Predovšetkým zmeny v oblastiach konfliktu záujmov, rizikovej činnosti, korupcie a protispoločenskej činnosti.

Podčiarkol, že PPA pripravuje aj memorandum o spolupráci s Finančnou správou v oblasti poskytovania informácií o podnikateľských subjektoch a plnení si povinností voči štátu.

Dodal, že platobná agentúra poskytuje priestor na nahlasovanie korupčných či protispoločenských aktivít. Mailové adresy, na ktoré môže verejnosť takúto činnosť nahlasovať, sú korupcia@apa.sk, ako aj protispolocenskacinnost@apa.sk .

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: TASR - kauza PPA, Dobytkár

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Anna Maria Budz
Člen
Anna Maria Budz
7. decembra 2021 17:41

To je síce veľmi dobrá správa posilniť a povýšiť kompetenčne a právomocami tuto agendu na sekciu,ale kontakty na všetkých zamestnancov PPA, sa opäť, tak ako za Grobara, nedaju vyhľadať!