Zadajte hľadaný výraz

Z domova Živočíšna výroba

Považská Bystrica je už štvrtý rok lídrom v intenzite chovu

V Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) chovali v minulom roku 34.213 kusov oviec, z nich bolo 21.112 bahníc. Medziročne klesol počet oviec v TSK o 2 %. Počet oviec v TSK bol v roku 2017 najvyšší spomedzi krajov západného Slovenska.

Ako informoval riaditeľ pracoviska Štatistického úradu SR v Trenčíne Pavol Arpáš, medziročné prírastky chovu oviec zaznamenali v roku 2017 v okresoch Trenčín (o 11 %), Nové Mesto nad Váhom (o 6 %) a Považská Bystrica (o 1 %). V ostatných okresoch TSK počet oviec klesol. Najvýraznejšie, až o 35 %, v okrese Myjava. 

„Vedúce postavenie v intenzite chovu oviec medzi okresmi Slovenska mal už štvrtý rok po sebe okres Považská Bystrica. Koncom roka 2017 dosiahol intenzitu chovu 114,6 kusu oviec na 100 hektárov poľnohospodárskej pôdy. Najnižšia intenzita chovu oviec patrila okresu Nové Mesto nad Váhom (2,2) a Myjava (3,7),“ doplnil Arpáš.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
2 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Anton Spišák
Anton Spišák
25. október 2018 21:45

Keď sledujem vývoj živočíšnej výroby,tak v posledných rokoch je prudko klesajúci.V stavoch oviec je tento stav alarmujúci. Keď sa oplatí rolníkom z iných krajín vyrábať ovčie mlieko,ktoré dovážame,tak u nás sa nič v ohlade zvyšovaniu stavov oviec nerobí.Štát nezabezpečuje prostredím dotácii žiadanú štrukktúru výroby v polnohospodárstve. Terajšia sebestačnosť vo z… Celý komentár »

Jano
Jano
25. október 2018 22:57

Anton Spišák ,, veď dnes slávnostne otvorili jaguar na 500 hektarovej rovinke,,, stoho sa najeme,,,,,klíídek