Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2019 Jesen LEFT
Branding VUB 2019 Jesen RIGHT
Branding VUB 2019 Jesen TOP
Tatra banka 2018-12
Pottinger 2018
Biopalivá Z ekonomiky

Poľnohospodárske komodity a ropa budú ťahať ceny komodít v budúcich rokoch

chat_bubbleKomentáre: 0 visibilityZobrazenia: 629

New York 30. júla (TASR) – Agrokomodity a ropa by mali byť hlavnou príčinou vysokého rastu cien komodít a záujmu o ne v najbližších piatich rokoch, keďže svetové dodávky nebudú rásť dostatočne rýchlo, aby dokázali pokryť dopyt.

Ako informovala poradenská spoločnosť Pinpoint Investment Advisor, ceny pšenice, kukurice a sóje pôjdu v najbližších rokoch stále nahor, pretože svet spotrebováva viac obilnín ako na potraviny, tak aj na biopalivá. Podobný trend sa čaká aj v prípade ropy, a to v dôsledku rastu dopytu z Číny a Indie.

Komodity rastú už siedmy rok po sebe. Podľa Fion Jeovej z Pinpoint Investment Advisor môžu byť síce niektoré komodity nadhodnotené, no o bubline sa tu nedá hovoriť. Medzi agrokomoditami bude mať dobrú pozíciu v budúcnosti cukor, pretože je najefektívnejším z biopalív, a z priemyselných kovov je jednotkou podľa nej meď, pretože súčasný nedostatok zásob tohto kovu sa určite nevyrieši do dvoch rokov.

Ako informovala Barclays Capital, divízia investičného bankovníctva britskej banky Barclays, celosvetové investície do komodít vzrástli v minulom roku o tretinu na 180 miliárd USD (3,48 bilióna Sk).

Informovala o tom agentúra Bloomberg.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1421 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.