Zadajte hľadaný výraz

Branding Ematech 2020-07 LEFT
Branding Ematech 2020-07 RIGHT
Branding Ematech 2020-07 TOP
Poľnocast Z domova

Poľnocast: Opatrenia nových vládnych orgánov sa menili aj po niekoľkých mesiacoch

Už sme niekoľkokrát v našom seriáli spomínali veľmi búrlivé obdobie po druhej svetovej vojne. Rok 1947 bol poznačený mimoriadne zlou úrodou. Najviac boli postihnuté suchom regióny Šaľa, Šamorín a Komárno. Navyše, ešte stále nebolo poľnohospodárstvo na takej úrovni, aby sa dalo skonštatovať, že je po druhej svetovej vojne už obnovené. Čo sa dozvedáme v historických zdrojoch o tomto období – trh s potravinami bol rozvrátený, poľnohospodárske zásobovanie a nákup bol v zlej situácii. Štát chcel čo najrýchlejšie nájsť ideálnejšie formy a možnosti nákupu, ale opatrenia nových vládnych orgánov sa často menili aj po niekoľkých mesiacoch.Reláciu si môžete vypočuť priamo na webe, alebo stiahnuť do svojho zariadenia.

Autor článku: Martin Jurčo
Zdroj obrázku: Martin Jurčo

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1569 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.