Zadajte hľadaný výraz

Živočíšna výroba Zo sveta

Počet ošípaných v Dánsku klesol na desaťročné minimum

Počet ošípaných v Dánsku klesol na desaťročné minimum
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Podľa najnovších štatistík Danmarks Statistik, počet ošípaných v Dánsku klesol na najnižšiu úroveň za posledných desať rokov. V Dánsku bolo k 1. októbru 12,034 mil. kusov ošípaných, čo predstavuje medziročný pokles o 5,2 percenta. Počet ošípaných v Dánsku na konci septembra bol o 3,9 percent nižší ako v júli 2010.

V posledných troch rokoch celkový počet klesol o 14 percent, pričom počet ošípaných nad 50 kg klesol až o 20 percent. Počet ošípaných po odstave do 50 kg je o 14 percent nižší ako v rovnakom období minulého roka, a to predovšetkým kvôli nízkej cene bravčového mäsa a výrazným nárastom vývozu odstavčiat, predovšetkým do Nemecka. Vývoz odstavčiat v roku 2009 dosiahol 6,9 mil. kusov.

Počet ošípaných v Dánsku klesol vo všetkých kategóriách. Počet plemenných ošípaných sa znížil o 5,7 percent, pričom celkový počet prasníc klesol o 4,9 percent. Zlepšenie súčasného stavu sa neočakáva pred rokom 2012. Rok 2006 bol posledným rokom, kedy chovatelia ošípaných dosiahli zisk. Iba tretina dánskych chovateľov ošípaných očakáva zisk v roku 2010.

Autor článku: PPA - ATIS
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments