Zadajte hľadaný výraz

Ceny komodít Z ekonomiky

Perspektívu zvýšenia cien majú najmä olejniny

Perspektívu zvýšenia cien majú najmä olejniny
insert_photo5 x poľnoinfo.sk

Včera (26. februára) sa stretol Cenový burzový výbor (CBV) a zhodol sa na aktuálnych trhových cenách. Prinášame vám prehľad cien na západnom Slovensku s predpokladom vývoja do budúcnosti. Očakávaný vývoj o dva týždne a aj o tri mesiace je v grafe uvedený s hviezdičkou.

Aktuálna cena potravinárskej pšenice triedy E dosahuje 240 eur za tonu. S výraznejšími zmenou ceny sa nepočíta ani o dva týždne, ani o tri mesiace.

Kŕmnu pšenicu speňažujú poľnohospodári za 217,5 eur za tonu, čo je veľmi pozvoľný nárast oproti správe z pred dvoch týždňov. Do budúcnosti sa počíta s miernym posilnením cien. V polovici marca by mala cena dosiahnuť 219 eur za tonu a v polovici mája 221 eur za tonu.

Bez výraznejších zmien sú aj ceny kŕmnej kukurice. Tá sa aktuálne speňažuje za 222,83 za tonu. Budúcnosť by prekvapenie v podobe výraznejšieho výkyvu cien priniesť nemala.

Ceny repky sú na úrovni z pred dvoch týždňov. Aktuálne sa táto olejnina speňažuje za 466,67 eur za tonu. Do krátkodobej budúcnosti sa nepočíta s výraznejšou zmenou ceny. Vo výhľade o tri mesiace sa predpokladá, že cena dosiahne 487,4 eur za tonu.

Za 453 eur za tonu sa speňažuje slnečnica. O dva týždňa by sa situácia zmeniť nemala. O tri mesiace by mali poľnohospodári túto olejninu predávať za 459,25 eur za tonu.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: 5 x poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments