Zadajte hľadaný výraz

Legislatíva Z domova

Novely zákonov o poľovníctve a poľnohospodárskej výrobe sú v druhom čítaní

Novely zákonov o poľovníctve a poľnohospodárskej výrobe sú v druhom čítaní
insert_photoNR SR

Bratislava 4. februára (TASR) – Uznávanie poľovných revírov, ich zmeny a schvaľovanie zmlúv o nájme poľovných revírov sprehľadňuje a zjednodušuje novela zákona o poľovníctve z dielne ministerstva pôdohospodárstva, ktorú včera poslanci posunuli do druhého čítania.

Podľa dôvodovej správy návrh zákona nadväzuje na tradíciu poľovníckeho zákonodarstva a súčasne sa zameriava na zabezpečenie trvalo udržateľného, racionálneho, cieľavedomého obhospodarovania a využívania voľne žijúcej zveri ako obnoviteľného prírodného zdroja a súčasti prírodných ekosystémov takým spôsobom, aby zostali v prírode zachované všetky druhy zveri v optimálnom množstve, kvalite a dobrom zdravotnom stave.
Do druhého čítania dnes postúpila aj vládna novela zákona o ekologickej poľnohospodárskej výrobe. Cieľom navrhovaného zákona je upraviť kompetencie príslušných orgánov štátnej správy v oblasti ekologickej poľnohospodárskej výroby, určiť povinnosti poverených inšpekčných organizácií vykonávajúcich kontrolu ekologickej poľnohospodárskej výroby, určiť povinnosti fyzických osôb a právnických osôb podnikajúcich v systéme ekologickej poľnohospodárskej výroby a ustanoviť pokuty za porušenie navrhovaného zákona a osobitných predpisov.

Do ďalšieho legislatívneho procesu sa dostal aj vládny návrh zákona o aplikácii čistiarenského kalu a dnových sedimentov do pôdy, ktorého cieľom je upraviť niektoré ustanovenia týkajúce sa najmä schvaľovacích postupov pri aplikácii čistiarenského kalu a dnových sedimentov do pôdy.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: NR SR

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments