Zadajte hľadaný výraz

Branding Ematech 2020-07 LEFT
Branding Ematech 2020-07 RIGHT
Branding Ematech 2020-07 TOP
Zaujímavosti Zo sveta

Nemecko: Farmári protestujú proti novým nariadeniam spolkovej vlády

Nemecko: Farmári protestujú proti novým nariadeniam spolkovej vlády

Nemeckí farmári pobúrení čoraz prísnejšími nariadeniami týkajúcimi sa ochrany podnebia a zvierat usporiadali v piatok vo viacerých častiach krajiny protesty. Niekoľko stoviek traktorov sa v konvojoch presúvalo smerom k Berlínu a ďalším veľkým mestám, informovala tlačová agentúra DPA.

Dochádzajúci dostali varovanie pred očakávaným meškaním spojov prostriedkov mestskej hromadnej dopravy. Protesty farmárov sa konali v spolkových krajinách Bavorsko a Bádensko-Württembersko na juhu Nemecka, Hesensko v strednej časti, Dolné Sasko na severozápade, ako aj v autonómnych mestách Berlín a Brémy.

Manifestácie prebiehajú v rovnakom čase, keď sa v Berlíne začína veľký potravinársky a poľnohospodársky veľtrh Medzinárodný zelený týždeň. Toto každoročné podujatie, ktoré sa usporadúva od roku 1926, v uplynulých rokoch sprevádzajú rozsiahle protesty súvisiace s budúcnosťou agropriemyslu a environmentálnou politikou.

Očakáva sa, že v sobotu budú mať vlastné demonštrácie i ekológovia a aktivisti bojujúci za práva zvierat.

Farmárske manifestácie sú okrem iného zamerané na poľnohospodársku politiku spolkovej vlády týkajúcu sa nových nariadení o ochrane zvierat a zákazu používania pesticídov na ochranu hmyzu.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: TASR

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1574 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

1 komentár

  1. jm
    19. januára 2020

    Je zaujímavé že v Nemecku takýto postup protestu si nedovolí mediálne odsúdiť politik ako to poznáme zo Slovenska.To by si mali všimnúť hlavne zástupcovia poľnohospodárov.

    Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.