Zadajte hľadaný výraz

Tatra banka 2018-12
Pottinger 2018
Európska únia Z ekonomiky

Nemeckí roľníci nebudú spokojní s nižšími dotáciami

chat_bubbleKomentáre: 1 visibilityZobrazenia: 565
UniCredit Bank 2018

Prezident nemeckého roľníckeho zväzu Joachim Rukwied pokladá tempo zmien v budúcich európskych agrárnych dotáciách za rýchle.

„Potrebujeme opatrné rozhodovanie o rozpočte, aby EÚ zostala stabilná a schopná rozhodovania,“ uviedol Rukwied v piatok v Stuttgarte, kde sa konala porada k rozpočtu EÚ na nové plánovacie obdobie.

Rozhodnutie o rozpočte EÚ by sa malo prijať na jar 2019. Májové voľby do Európskeho parlamentu jeho konečnú podobu zrejme znovu otvoria.

Podľa plánov Európskej komisie (EK) by mali nemeckí roľníci dostať v nasledujúcom desaťročí podstatne nižšie subvencie. Hlavným dôvodom bude odchod Británie z Únie a presun značných prostriedkov na podporu migrantov.

Nemeckí roľníci však nesúhlasia so znižovaním subvencii a sú pripravení konať. Na európskych peniazoch sú  mnohí z nich existenčne závislí.

Spolková ministerka pôdohospodárstva Julia Klöcknerová v piatok na akcii povedala, že k zníženiu dotácii nedôjde. V koaličnej zmluve súčasnej spolkovej vlády sa zakotvilo, že úroveň podpory roľníkom zostane nezmenená.

V návrhu rozpočtu EÚ na roky 2021 až 2027 sa vyčleňuje pre nemecký agrárny sektor 41 miliárd eur. Zo súčasného rozpočtu dostanú z Bruselu 44,1 miliardy eur.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1209 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

1 komentár

  1. Anton Spišák
    8. októbra 2018

    Nemci chápu,že zabezpečenie potravín je dôležitejšie,ako ostatné potreby obyvatelstva. Predstaviť si ,že by bolo obyvateľstvo odstavené od vody je skoro nemyslitelné. Katastrofa by sa dostavila do týždňa. U nedostatku potravín by sa opakoval obraz z Jemenu alebo z iných oblastí sveta takto nedpstatkom postihnutých oblastí.Keď sa pozrieme na rozpočet nášho štátu toto sa neberie vážne. Komunisti gniavili a ničili spoločnosť, ale na sebestačnosť v potravinách velmi dbali. Snažili sa eliminovať ich dovoz.V prípade vedšieho výpadu svetovej produkcie a spotreby priemyselnej výroby / áut,ocele,hliníku a pod. / náš národ bude vystavený hladu. Tento stav by mala riešiť vláda dko hlavnú prioriyu.

    Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom.