Zadajte hľadaný výraz

Z ekonomiky Živočíšna výroba

Nárast dodávok mlieka v starých členských štátoch EÚ

Nárast dodávok mlieka v starých členských štátoch EÚ
insert_phototlačový odbor Európskej únie

Pokute od Európskej komisie (EK) vo výške 19 miliónov eur čelí Dánsko, Holandsko a Cyprus za prekročenie svojich národných kvót mlieka za kvótový rok 2009/2010.

Tieto tri krajiny prekročili svoje vnútroštátne kvóty spolu o 70.000 ton. Holandsko a Dánsko prekročili svoje kvóty dodávok mlieka o 0,4 % a Cyprus o 0,3 %. Holandsko zároveň prekročilo aj kvótu priameho predaja o 2268 ton. Svoje kvóty dodržalo všetkých zvyšných 24 členských štátov. Informoval o tom hovorca kancelárie EK na Slovensku Tomáš Halán.

Nárast dodávok v kvótovom roku 2009/2010 zaznamenalo 10 členských štátov – Belgicko, Bulharsko, Dánsko, Nemecko, Španielsko, Luxembursko, Malta, Holandsko, Rakúsko a Fínsko.

Pokles dodávok mlieka o viac ako 2 % zaznamenalo 11 členských štátov – Česká republika, Estónsko, Írsko, Grécko, Francúzsko, Lotyšsko, Litva, Maďarsko, Rumunsko, Slovensko a Švédsko.

Dodávky v 15 členských krajinách – Bulharsku, Česku, Estónsku, Írsku, Grécku, Lotyšsku, Litve, Maďarsku, Malte, Rumunsku, Slovinsku, Slovensku, Fínsku, Švédsku a Veľkej Británii zostali po korekcii obsahu tuku v mlieku na úrovni najmenej 10 % pod vnútroštátnou kvótou.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: tlačový odbor Európskej únie

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments