Zadajte hľadaný výraz

Názory a komentáre Z domova

Napriek rodičom sa stal sirotou, ktorá zaujala roľníkov

Napriek rodičom sa stal sirotou, ktorá zaujala roľníkov
insert_photopoľnoinfo.sk

Už štvrtý raz sa stretnú veľtrh Agrosalón a výstava Agrokomplex v jednom roku. Prvé menované podujatie skončilo v sobotu a prezentácia najmä poľnohospodárskej mechanizácie dokázala naplniť všetky pavilóny nitrianskeho výstaviska. Veľtrhu Agrokomplex, ktorý je počtom návštevníkov približne štyrikrát väčší, sa to nepodarilo už dávno.

Napriek tomu, netreba podceňovať ani jednu z výstav. Vysokošpecializovaný Agrosalón zaujal odborníkov a súčasných agropodnikateľov. K tým sa už tradične v auguste pridávajú deti, bývalí pracovníci rezortu a bežní spotrebitelia. Koná sa Agrokomplex. Podujatie, ktoré za štyridsať rokov svojej existencie zažilo svoje lepšie, aj menej úspešné ročníky. Pri tých posledných sa zdá, že chytá druhý dych. Hľadá sa symbióza medzi tým, aby zaujal odborníkov, ale neodplašil laických návštevníkov, ktorí sú nevyhnutní k propagácii domáceho poľnohospodárstva. Najmä záujem verejnosti o agrosektor môže naštartovať pozornosť politickej reprezentácie, ktorá na verejnú mienku počuje tak, ako na máločo iné.

Čo už ale s výstavou, ako je Agrosalón? Tu sme len my – študenti agroodborov, roľníci, dodávatelia vstupov do poľnohospodárstva a ostatní, čo sa tak trošku „moceme“ okolo chlebového odvetvia a chceme, aby fungovalo na moderných princípoch.

Z ministerstva pôdohospodárstva veľtrh otvoril riaditeľ sekcie, ktorá má poľnohospodárstvo v názve. Chýbala najvyššia rezortná reprezentácia. Kto chcel vidieť ministra otvárať nejaký nám príbuzný veľtrh, mohol prísť napríklad v januári na Danubius Gastro. Potravinársky veľtrh spoločnosti Incheba. Štátnemu podniku Agrokomplex, ktorý priamo zriadilo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka a ktorý aj tento rok na úrovni zorganizoval veľtrh Agrosalón, zostala takpovediac len záštita nad podujatím. Možno o dva roky tu uvidíme aj ministra. Tí, ktorí do svojich expozícií v štátnom podniku investovali desaťtisíce eur, by si to zaslúžili.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
2 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Zmena
Zmena
26. marec 2013 0:56

Konečne niekto načal to o čom sa zatiaľ hovorí iba pri stretnutiach
Medzi vystavovateľmi a návštevníkmi. “Hodnotný” je aj prístup
SPPK k tejto výstave. Že by sa tu neriešila ich jediná téma (dotácie)???

agrárnik z HN
agrárnik z HN
1. apríl 2013 11:58

Ministerstvo bez odbornosti SPPK by bolo so svojími skúsenosťami a odborníkmi ako Ministerstvo rybolovu a námorníctva, lebo aj tam by nič nemuseli robiť tie agrokádre z legitimáciami a bez odbornosti