Zadajte hľadaný výraz

Článok dňa Z domova Živočíšna výroba

Na zelenú naftu ostáva pár dní

Na zelenú naftu ostáva pár dní
insert_photoZväz chovateľov oviec a kôz na Slovensku

Na podanie žiadosti o podporu v rámci projektu zelená nafta zostávajú posledné dni.

„Pôdohospodárska platobná agentúra vyzýva oprávnených žiadateľov na predkladanie žiadostí na opatrenie štátnej pomoci vo forme úľav na environmentálnych daniach (ZELENÁ NAFTA 2021 ) v termíne do 17. septembra 2021,“ uvádza sa vo výzve zverejnenej na webovej stránke Pôdohospodárskej platobnej agentúry.

Posledným dňom bude teda piatok tento týždeň.

„K dnešnému dňu PPA registruje 2025 doručených žiadosti k zelenej nafte,“ uviedol Peter Baran z odboru vonkajších vzťahov PPA.

Balík peňazí, ktorí si oprávnení žiadatelia tento rok rozdelia, sa oproti vlaňajšku nemení.

„Pre rok 2021 sú vyčlenené finančné prostriedky v objeme 30 mil. eur,“ uviedol tlačový odbor agrorezortu.

Tento rok je počet žiadostí o čosi nižší ako vlani

K oprávneným žiadateľom, tak ako po minulé roky, patria predovšetkým poľnohospodári aktívni v živočíšnej výrobe a pestovatelia vybraných plodín, najmä zeleniny, ovocia či viniča.

„V roku 2020 bolo schválených a vyplatených 2 225 žiadostí a v roku 2019 bolo schválených a vyplatených 2 031 žiadostí,“ spresnil agrorezort.

Tento rok je teda počet žiadostí o čosi nižší ako vlani. Prípadní záujemcovia môžu žiadosti ešte podať elektronicky, alebo aj poštou. V tejto súvislosti Pôdohospodárska platobná agentúra upozorňuje tiež na piatkový dátum.

„Žiadosti podané po tomto termíne nebudú platobnou agentúrou akceptované. Pri doručení žiadosti poštou je rozhodujúci dátum pečiatky pošty na obálke. Ten nesmie byť neskorší, ako dátum stanovený za posledný deň prijímania žiadostí. Ak žiadateľ predkladá žiadosť poštou, a na obálke nie je jasne vyznačená pečiatka odosielajúcej pošty, žiadateľ bude vyzvaný platobnou agentúrou na predloženie dokladu z príslušnej pošty o odoslaní zásielky. Z uvedeného dôvodu je žiadateľ povinný si uchovať tento doklad z príslušnej pošty, v opačnom prípade, ak bude žiadosť doručená platobnej agentúre po dátume 22. 09. 2021 bude sa na žiadosť prihliadať ako podanú po termíne a nebude platobnou agentúrou akceptovaná,“ uvádza PPA vo výzve.

Autor článku: Ivana Kaliská
Zdroj obrázku: Zväz chovateľov oviec a kôz na Slovensku

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1549 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments