Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Ministerka na odstrel? Becík nástupcom?

Ministerka na odstrel? Becík nástupcom?

Podľa informácií denníka Hospodárske noviny, by malo mať netransparentné financovanie HZDS za následok, odvolanie ministerky pôdohospodárstva Zdenky Kramplovej.

Tá pôsobí aj ako ústredná tajomníčka strany a podľa Vladimíra Mečiara, je práve ona zodpovedná za problémy s jej financovaním. Ľudová strana sa do podozrenia dostala pri preberaní niekoľkých sporných sponzorských príspevkov. Jedným z nich bolo 50 tisíc od spoločnosti Transpetrol, v ktorej má podiel aj štát, alebo sedem miliónový dar od invalidného dôchodcu.

Podľa informácií Hospodárskych novín, má už predseda vlády odvolanie Zdenky Kramplovej na stole. Bývalý minister pôdohospodárstva Miroslav Jureňa, túto informáciu pre TASR potvrdil. Podľa Jureňu veľmi úzko súvisí vnútrostranícka práca alebo poverenie riadiť ministerstvo.

Podľa Hospodárskych novín, sa už v centrále HZDS intenzívne hľadá nástupca na tento post. Podľa Radiožurnálu Slovenského rozhlasu, hlavným kandidátom na tento post je Stanislav Becík, predseda Združenia agropodnikateľov, družstvo v Dvoroch nad Žitavou.

Autor článku: Juraj Huba
Zdroj obrázku: MP SR - ilustračné foto

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1546 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.