Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Ministerka dala pokyn na okamžité odvolanie Ľ. Partiku

Ministerka dala pokyn na okamžité odvolanie Ľ. Partiku
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Šéfka Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Gabriela Matečná (nominantka SNS) dala pokyn generálnemu riaditeľovi Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) na okamžité ukončenie pracovného pomeru s výkonným riaditeľom PPA Ľubomírom Partikom.

Dôvodom je nespokojnosť s jeho fungovaním v platobnej agentúre v minulosti. TASR informoval Michal Feik z odboru komunikácie a marketingu MPRV.

Činnosť výkonného riaditeľa PPA kritizoval nedávno aj nezaradený poslanec Národnej rady SR Zsolt Simon. Je totiž presvedčený, že bývalé vedenie platobnej agentúry zaviedlo neštandardné riadiace a vyhodnocovacie metódy.

“Projekty vyhodnocovali ľudia, ktorí na to neboli školení, ktorí nedostávali písomné príkazy, len ústne, aby sa to nedalo skontrolovať. Ale absolútny bonus bol, keď na PPA vytvorili systém kódovania projektov. Projekt pri podaní dostal kód 1 – či bol dobrý, či bol zlý, musel byť schválený. Kód, ktorý dostal 5, museli pracovníci nájsť aj malého ancikrista, aby ten projekt nebol schválený,” priblížil 27. mája Simon.

Zdôraznil, že aj samotní žiadatelia, keď sa informovali o žiadostiach, často dostali len ústne vysvetlenie, aby sa nemohli relevantne brániť. Simon ďalej upozornil, že bývalé vedenie rezortu a PPA vyhlásilo napríklad výzvu na nákup kombajnov, ktorá podľa neho nebola v záujme poľnohospodárov, ale v záujme vyriešiť niekoho skladové zásoby starých kombajnov.

Poslanec v máji zároveň poukázal na to, že PPA v marci po voľbách posielala obciam a miestnym akčným skupinám žiadosť o doplnenie projektu prostredníctvom súkromnej doručovacej služby.

“Nie poštou, nie normálnou komunikáciou, ale osobne rýchlo doručiť, aby sa okamžite mohli vrátiť, a ešte pred tým, než príde nové vedenie, sa projekty stihli podpísať,” uviedol Simon.

“Chcel by som vyzvať pani ministerku, aby nezostala len pri výmene generálneho riaditeľa, ale pokračovala aj postom nesystémovo vytvoreného miesta výkonného riaditeľa PPA. Aby tohto človeka vymenila tiež a nariadila systémové zmeny, aby všetky tieto opatrenia boli odstránené. Aby sme sa vrátili ku kontrole štyroch očí, aby to bolo všetko na internete, transparentné a verejne skontrolovateľné,” uzavrel v máji Simon.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
10 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Anonym
Anonym
9. jún 2016 12:58
ni
ni
10. jún 2016 9:48

No konečne. A len pri odvolávaní by to skončiť nemalo. Mala by byť trestnoprávna zodpovednosť pre štátnych úradníkov.

realista
realista
10. jún 2016 10:40

no u tohto pacienta by to bolo zaujímavé kolkých by stiahol zo sebou

top farmar
top farmar
10. jún 2016 18:19

Dobrý deň :-))) a tým je to vybavené? Žartujete? Čo na to Európska komisia? Iniciovali ste už oznámenie na prokuratúru? Nie? Či aj to je náš človek? Ale veď hej, nám slovákom stačí keď ho odvoláte z funkcie, to nám plnohodnotne stačí ako zadosťučinenie,kludne ho dajte napr. na ministerstvo dopravy,… Celý komentár »

jm
jm
10. jún 2016 21:42

Také praktiky poznám z minulého režimu. Čím väčší pruser tým vyšší post čakal súdruha. To bol jeho trest.

Robertko
Robertko
11. jún 2016 19:20

SMERÁCKE KURVY!

agrisato
agrisato
11. jún 2016 22:17

A potom sa čudujú, prečo nastupuje extrémizmus…

Ladislav
Ladislav
12. jún 2016 9:09

Hnus nenazraty! Skutocne na Slovensku v politike nakradnut milion eur je uz skoro povinnost, tito experti z “nepisanej” 30 percentnej provizie za “schvalenie” projektu normu uz davno splnili. Keby ho prelozili strazit pisoare , vadit mu to nebude, kedze ma vystarane a aj jeho deti a vnucence, ktore sa nad… Celý komentár »

jm
jm
12. jún 2016 14:18

Najkrajšie je keď zkorumpovaný politik poúča o zlom extrémizme. Človek je donútený si vybrať radšej veľké zlo ako zkorumpované politické strany s plnými ústami sľubov. Zaviesť Čínsky spôsob trestania za zodpovednosť a je po probléme.

agrarnik zHN
agrarnik zHN
13. jún 2016 7:52

,, jm” plný súhlas ja to už inak nevidím lebo pána LP nezaujímalo nič len kšefty a kšefty hlavnev BA s bytmi – je to uctievač zlatého teľaťa