Zadajte hľadaný výraz

Potravinárstvo Z domova

Mimoriadna pomoc pre potravinárov už smeruje k úspešným žiadateľom

Mimoriadna pomoc pre potravinárov už smeruje k úspešným žiadateľom
insert_photoTASR

Mimoriadna pomoc pre potravinárov v celkovej hodnote 8 miliónov eur už smeruje k úspešným žiadateľom. Informoval o tom odbor komunikácie Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR.

Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum (NPPC) vyhodnotilo 440 podaných žiadostí vo forme vyplneného dotazníka. Iba šesť, z celkového počtu 440 vyplnených dotazníkov, nebolo oprávnených na čerpanie mimoriadnej pomoci. Z počtu 434 oprávnených subjektov, 344 dodalo všetky podklady a NPPC im postupne zasiela zmluvy na podpis.

Hneď, ako žiadatelia zmluvy podpíšu, NPPC im podľa agrorezortu vyplatí oprávnenú čiastku pomoci tak, ako bolo deklarované, najneskôr do konca júla.

MPRV dodalo, že ďalších 90 subjektov NPPC požiadalo o doplnenie údajov. Po skompletizovaní a kladnom posúdení žiadostí týchto potravinárskych subjektov im NPPC zašle zmluvu a peniaze sa k nim dostanú najneskôr do konca septembra.

Agrorezort vyčlenil 8 miliónov eur na pomoc potravinárskemu sektoru v súvislosti s vojnou na Ukrajine a zvyšujúcimi sa vstupnými nákladmi.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: TASR

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments