Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

KOŠICE: Farmári a živnostníci sa prezentujú na Veľkonočnom gazdovskom dvore

KOŠICE: Farmári a živnostníci sa prezentujú na Veľkonočnom gazdovskom dvore
insert_photoilustračné foto - poľnoinfo.sk

Predajcom košického staromestského trhoviska na Dominikánskom námestí konkurovali dnes farmári a predajcovia tradičných slovenských špecialít z Košického kraja v rámci celoslovenskej akcie Veľkonočný gazdovský dvor. Otvorili ho na Hradbovej ulici. Pri približne stovke stánkov sa prezentujú včelári, ovocinári, vinári, pekári, mäsiari, ovčiari, spracovatelia dreva a kovu, výrobcovia domácich kobercov a podobne.

Z Hrhova v Rožňavskom okrese prišla na prezentáciu živnostníčka Valéria Zsebiková, ktorá sa stará o rozsiahly slivkový sad. Pomocou 15O rokov starej sušiarne svojho deda, ktorý sad založil, dorába bioprodukty zo sušených sliviek, pomáhajúce aj pri liečbe závažných ochorení.

„V týchto zložitých časoch by sme prijali na podnikanie pomoc z eurofondov aj so splátkovým systémom,“ uviedla pre TASR živnostníčka.

„Sme zástupcovia včelárov, ponúkame včelie produkty, med s orechmi, včeliu kozmetiku či sviečky a rôzne ozdoby z včelieho vosku,“ informovala Anna Zitrická, ktorá prišla na podujatie z Lučkoviec v okrese Michalovce.

Z okresu Košice – okolie prišla tkáčka domácich kobercov. Svoju zručnosť predvádzajú návštevníkom dvora žiaci Strednej odbornej školy na Ostrovského ulici v Košiciach, ktorí si na Hradbovej ulici zriadili kováčsku minivyhňu a vyrábajú podkovy a rôzne kovové zdobiace prvky.

Veľkonočný gazdovský dvor v Košiciach potrvá do soboty 4. apríla a pripravili ho, podobne ako v iných krajoch Slovenska, pod záštitou Ministerstva pôdohospodárstva SR a regionálnej a miestnej samosprávy.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: ilustračné foto - poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments