Zadajte hľadaný výraz

  • Inzercia
Komerčné informácie Z domova

Koncentrát Horkej soli prináša nečakané benefity!

Koncentrát Horkej soli prináša nečakané benefity!
insert_photoVulcanAgro Kft.

Koncentrát Horkej soli s dusíkom, fosforom a mikroživinami nahrádza rozpúšťanie práškového horčíka, používanie rôznych druhov listových hnojív a zároveň znižuje PH postrekovej vody.

Koncentráty Horkej soli Vulcan sú roztoky kyseliny fosforečnej, ktoré okrem horčíka obsahujú aj dusík a ďalšie mikroživiny životne dôležité pre rastliny. Pomocou roztoku sa v kombinácii s prípravkami na ochranu rastlín zlepší kvalita vody a zabezpečí priebežné dopĺňanie živín. Dávkovanie dosahuje 5 až 10 litrov na hektár.

Prečo je potrebný horčík?

Nároky rastlín na horčík sú vysoké vo fáze intenzívneho rastu zelenej hmoty. Horčík reguluje mnohé biochemické procesy, kľúčový je však pre správne fungovanie chlorofylu. Rastliny dobre zásobené horčíkom dokážu produkovať viac živín a sú odolnejšie voči suchu.

Listové hnojenie na báze síranu horečnatého je vždy efektívne, preukázateľné a cenovo dostupné!

Síra, fosfor a dusík

Koncentráty Horkej soli Vulcan obsahujú tiež významné množstvo síry, fosforu a dusíka. Sú to kľúčové prvky pre rast rastlín. Tieto sekundárne živiny obsiahnuté v roztoku umožňujú nepretržitú aplikáciu koncentrátov Horkej soli Vulcan od počiatočnej fázy rastu až po dozrievanie.

Dopĺňajte mikroživiny

Dopĺňaním horčíka, fosforu a dusíka sa v rastlinách zrýchľujú biochemické procesy, v dôsledku čoho majú rastliny vyššie nároky aj na mikroživiny. Koncentráty Horkej soli Vulcan obsahujú menšie množstvo všetkých životne dôležitých mikroživín. Pre doplnenie mikroživín vo väčšom množstve sa odporúča použiť roztok Horkej soli s pridaným zinkom, bórom a meďou alebo Horkú soľ Vulcan Univerzál.

Ako zlepšiť kvalitu postrekovej vody?

Roztoky Horskej soli Vulcan majú veľmi nízke pH (1,0 – 1,5), čo vyplýva z procesu výroby (kyselina fosforečná). Tunajšie postrekové vody sú často zásadité a dokonca tvrdé a v skutočnosti tak nie sú ideálne na použitie s prípravkami na ochranu rastlín. Pri použití roztokov Horkej soli Vulcan (10 – 15 litrov/ha) sa pH postrekovej vody zníži o 0,5 – 1,0, vďaka čomu bude takto upravená voda „šetrnejšia k rastlinám“.

Pokojne ho pridajte aj k roztoku dusíka

Máme veľmi dobré skúsenosti s pridávaním koncentrátu Horkej soli Vulcan k roztoku DAM, či už pri hnojení počas vegetácie alebo medziriadkovej kultivácii. Roztok Horkej soli Vulcan sa odporúča použiť aj pri aplikácii bóru a silnej alkalizácii postreku. Roztok Horkej soli si zaslúži mať svoje miesto v postrekovači aj pri aplikácii biostimulátora a snahe o zrýchlenie metabolizmu rastlín.

Akcia spoločnosti VulcanAgro Kft

Za každých 10 kanistrov (200 l) horkej soli dostanete 1 kanister (20 l) zadarmo. Takto môžete vyskúšať viacero druhov koncentrátov Horkej soli Vulcan pre viacero druhov plodín.

Pri kúpe IBC zase môžete využiť našu overenú akciu 2 + 1. Za každé 2 IBC kontajnery listového hnojiva Horká soľ dostanete zadarmo 100 litrov prípravku na báze elementárnej síry.

O presných cenách a dodacích podmienkach sa informujte u obchodných zástupcov spoločnosti VulcanAgro Kft.

https://www.vulcanagro.sk/

www.vulcanagro.hu
www.vulcanagro.sk

Vulcan logo

 

Autor článku: VulcanAgro Kft.
Zdroj obrázku: VulcanAgro Kft.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments