Zadajte hľadaný výraz

Lesníctvo Z domova

Aktualizované: Ján Mičovský odvolal po piatich mesiacoch šéfa štátnych lesov Mateja Vigodu

Aktualizované: Ján Mičovský odvolal po piatich mesiacoch šéfa štátnych lesov Mateja Vigodu

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ján Mičovský (OĽANO) v piatok večer odvolal generálneho riaditeľa štátneho podniku Lesy SR Mateja Vigodu. Informovala o tom hovorkyňa rezortu Anežka Šrojta Hrdá.

“Dôvodom na odvolanie generálneho riaditeľa Vigodu je zdynamizovanie transformačných procesov a nastavenie účinnej obchodnej politiky,” vysvetlil Mičovský.

Vigoda bol za nového riaditeľa štátnych lesov menovaný v júni tohto roka. Matej Vigoda je absolvent Lesníckej fakulty vo Zvolene a v minulosti pôsobil v Mestských lesoch Banská Belá a v odštepnom závode Lesy SR Beňuš.

„Rozhodnutie pána ministra plne rešpektujem. Je mi ľúto, že som nemohol naplniť svoje plány reorganizácie štátneho podniku, s ktorými som vyhral výberové konanie. Toto náhle rozhodnutie prichádza v čase rozbehnutých transformačných procesov a nastavovania novej obchodnej politiky, ktorá mala zabezpečiť korektné dodávateľsko-odberateľské vzťahy, a predovšetkým naštartovať procesy lesného hospodárenia aj smerom k mimo produkčným funkciám lesa. Pevne verím, že moji nasledovníci budú pokračovať v týchto nevyhnutných zmenách,” uviedol Matej Vigoda.

Dočasne povereným generálnym riaditeľom štátnych lesov bude Tomáš Čuka, doteraz poverený riaditeľ Odštepného závodu Levice.

“Novému vedeniu podniku, ako aj všetkým poctivým lesníkom na Slovensku úprimne držím palce,” uviedol Matej Vigoda.

Lesy Slovenskej republiky, štátny podnik sú najväčším správcom lesného majetku na Slovensku. Obhospodarujú necelých 900.000 ha lesných pozemkov, čo je takmer 45 % lesného pôdneho fondu Slovenska. Koncom roka 2019 zamestnával podnik takmer 3600 ľudí.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: MPRV SR - Matej Vigoda

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1546 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

1 komentár

  1. Nohavica
    28. novembra 2020

    …zdynamizovanie procesov…to určite…lesy bez vedenia…PPA detto…v Agrokomplexe čudný týpek…za 3/4 roka nevedia dať dokopy ľudí…Werich by povedal : “bijte na poplach”…

    Odpovedať

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.