Zadajte hľadaný výraz

Z ekonomiky Zaujímavosti

Fendt už nie sú „len“ traktory a kombajny

Fendt už nie sú „len“ traktory a kombajny
insert_photoNová rezačka Fendt Katana 65

Po troch rokoch vývoja opustili začiatkom mája výrobné linky spoločnosti AGCO Corporation prvé dve rezačky Fendt Katana 65. Verejnosti boli prvý raz predstavené minulý rok, na Poľnom Dni Fendt vo Wadenbrunne.

„Som presvedčený, že Fendt Katana 65 zavádza nové štandardy a presvedčí zákazníkov svojimi početnými technickými detailmi,” uviedol Peter-Josef Paffen, hovorca vedenia Fendt a dopĺňa, že pri vývoji rezačky bolo cieľom ponúknuť poľnohospodárom zariadenie, ktoré dokáže zozbierať viac úrody s menšími nákladmi na energiu.

Fendt Katana 65 dosahuje výkon 650 konských síl a je poháňaný 16 litrovým motorom Mercedes Benz V8, ktorý sa vyznačuje úspornou palivovou technológiou SCR. Fendt Katana nielenže zavádza nový štandard svojim rezacím bubnom, s priemerom 720 mm, ktorý je momentálne najväčším dostupným bubnom na trhu, ale využíva aj úplne odlišný spôsob konštrukcie rezačky kukurice, než konkurencia. Nová kabína je špeciálne vyvinutá pre rezačku a vyznačuje sa rovnakým prevádzkovým konceptom, ako traktory Fendt Vario, a tak spĺňa najvyššie nároky.

Rezačka Fendt bude schádzať z výrobných liniek v novom závode AGCO v Hohenmölsene, ktorý je od júla 2009 jedným zo štyroch nemeckých výrobných miest AGCO Corporation. Tento rok dodá spoločnosť na trh len približne 10 kusov spomínaných rezačiek s tým, že výroba by sa mala naplno rozbehnúť v roku 2012.

Autor článku: Juraj Huba - podľa informácií Blaženy Ácsovej, marketingovej riaditeľky spoločnosti Hriadeľ
Zdroj obrázku: Nová rezačka Fendt Katana 65

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments