Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2019 Jar LEFT
Branding VUB 2019 Jar RIGHT
Branding VUB 2019 Jar TOP
Tatra banka 2018-12
Pottinger 2018
Ekologické poľnohospodárstvo Zo sveta

Ekologické poľnohospodárstvo je celosvetový trend

chat_bubbleKomentáre: 0 visibilityZobrazenia: 5795
UniCredit Bank 2018

Svetový podiel poľnohospodárskej pôdy využívanej pre ekologické poľnohospodárstvo sa zvýšil v roku 2007 o 32,2 mil.ha. V priemere 0,8 % poľnohospodárskej pôdy vo svete sa využíva pre ekologické poľnohospodárstvo. Podľa nemeckého Centra pre trhy a ceny, viac ako tretina z týchto oblastí bola v roku 2007 v Austrálii/Oceánii, takmer tretina v Európe a jedna pätina v Latinskej Amerike.

Najväčší objem poľnohospodárskej pôdy, a to aj napriek miernemu poklesu sa nachádza v Austrálii, ďalej nasleduje Argentína – 2,78 mil. ha, Brazília, Čína a Spojené štáty americké. Celkovo je vo svete v ekologickom poľnohospodárstve zamestnaných viac ako 1,2 milióna výrobcov, vrátane malých hospodárskych podnikov.

Viac ako polovica z nich sa nachádza v Afrike. Najväčší počet výrobcov sa nachádza v Ugande, Indii a Etiópii.

Lídrami – krajinami vedúcimi v percente pôdy využívanej pre ekologické poľnohospodárstvo je Švajčiarsko a Rakúsko (viac ako 10%).

Autor článku: Martin German – spracované zo zahraničných portálov pre poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: iica.net

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1335 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.