Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z ekonomiky

Cudzincom zrejme umožníme nákup pôdy

Cudzincom zrejme umožníme nákup pôdy
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Predĺženie prechodného obdobia na nemožnosť nákupu pôdy v SR zahraničnými subjektmi nemá podľa šéfa Ministerstva pôdohospodárstva, životného prostredia a regionálneho rozvoja (MPŽPRR) SR Zsolta Simona (Most-Híd) žiadny relevantný význam. “A to z jedného, jediného dôvodu. Dnes totiž neexistuje žiadna právna prekážka, ktorá by bránila tomu, aby si zahraničný občan mohol v SR založiť právnickú osobu, byť jej konateľom a nakúpiť toľko pôdy, koľko len chce,” uviedol v rozhovore pre TASR.

Predĺženie tohto sedemročného prechodného obdobia by bolo podľa neho len viac-menej deklaratórnym krokom.

“Skôr vidím riešenie ísť cestou hľadania spôsobov, aby pôda, ktorá má slúžiť pre poľnohospodársku a lesnú výrobu, musela byť fixovaná na nejaké ďalšie podmienky, ktoré by boli viazané k územiu SR, teda niečo podobné ako je v Dánsku,” spresnil.

K ďalším plánovaným opatreniam pri nakladaní s poľnohospodárskou pôdou uviedol, že vedenie agrorezortu už schválilo materiál o zmene nariadenia vlády, ktorým sa stanovujú poplatky za vyňatie pôdy z poľnohospodárskeho pôdneho fondu.

“Materiál pôjde do medzirezortného pripomienkového konania a následne na rokovanie vlády. Chceme znížiť sadzbu poplatkov za vyňatie pôdy z poľnohospodárskeho pôdneho fondu na minimum, teda na 0,1 eura za štvorcový meter dovtedy, kým neprejde v parlamente zákon o zrušení tohto poplatku,” dodal Simon.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments