Zadajte hľadaný výraz

Európska únia Z ekonomiky

Brusel uzavrel dva prípady neoprávnených nárokov

Britská vláda bude musieť zvládnuť nižšie príjmy z Bruselu v hodnote 223 miliónov eur, lebo v rokoch 2004 až 2007 vyplatila farmárom neoprávnene vysoké subvencie.

Subvencie, ktoré dostávajú britskí farmári v rámci jednotnej poľnohospodárskej politiky EÚ, sa čiastočne odvodzujú od veľkosti ich poľnohospodárskej pôdy. Chyby v identifikačnom systéme pozemkov však spôsobili, že mnohí farmári dostali viac, než na čo mali nárok.

Dnešná správa z Bruselu nebude mať vplyv na dotácie, ktoré poskytuje vláda, lebo sú už zarátane do nových platieb. Námestník ministra poľnohospodárstva Jim Paice však priznal, že sa musí zlepšiť administratíva evidencie pozemkov. Dodal, že Brusel dnes uzavrel problém drahej ságy aplikovania spoločnej agrárnej politiky z roku 2005.

Európska komisia (EK) oznámila, že neposkytla 11 miliónov eur Maďarsku za intervenčné skladovanie rafinovaného cukru, lebo krajina použila nesprávny kurz a nesprávne zahrnula daň z pridanej hodnoty (DPH) do celkovej nákupnej sumy.

V rámci spoločnej poľnohospodárskej politiky EÚ sú vlády zodpovedné za preverovanie platieb poľnohospodárom, ktoré si nárokujú preplatiť z poľnohospodárskej kapitoly rozpočtu EÚ.

Informovala o tom agentúra Reuters.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku:

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments