Zadajte hľadaný výraz

Európska únia Z domova

Aktualizované: Dotazníky k SPP na Slovensku zaujali

Aktualizované: Dotazníky k SPP na Slovensku zaujali
insert_photoSPPK

Od 2. februára do 2. mája 2017 mali jednotlivci a organizácie čas na vyplnenie dotazníka na internete o budúcnosti Spoločnej poľnohospodárskej politiky (SPP). Generálne riaditeľstvo pre poľnohospodárstvo v Bruseli ešte nevyhodnotilo obsah odpovedí. Už teraz je zrejmé, že stredoeurópske štáty dotazník odignorovali.

“Obsah odpovedí bude vyhodnotený na konferencii, ktorá sa uskutoční 7. júla 2017 v Bruseli. Európska komisia však už zverejnila niekoľko štatistických údajov. Z 320 000 odpovedí bolo 46% z Nemecka, 13% z Francúzska, 12% z Talianska, 8% zo Španielska, 6% z Belgicka a 2% pochádzalo z Rakúska,” informuje na svojej webovej stránke BauernZeitung.

Stredoeurópske členské štáty EÚ sa do ankety zapájali v nižšej miere.

“Odozva z Veľkej Británie je nízka s podielom 0,6% odpovedí. Podľa informácií DG AGRI je 97% odpovedí od jednotlivcov a 3% od organizácií. Európska komisia sa domnieva, že významný podiel odpovedí pochádza z organizovaných kampaní a väčšina spätnej väzby nie je od farmárov,” informuje BauernZeitung.

Doplnené: Celkovo prišlo zo Slovenska 3 132 dotazníkov, čo tvorí 0,97 percent všetkých odpovedí. Len mierne nad jedno percento sa dostala Česká republika s 3 356 odpoveďami a Maďarsko s 3 698 vyplnenými dotazníkmi. Veľmi nízka interakcia bola z Litvy, Estónska, ale aj Poľska. Náš severný sused sa na populácií Európskej únie podieľa takmer ôsmimi percentami, ale počet vyplnených dotazníkov dosiahol len 1,82 percenta zo všetkých dokumentov. 

Prepojenie na výsledky prieskumu, ktoré v diskusii vložil “realista”: TU

Autor článku: poľnoinfo.sk podľa BauernZeitung
Zdroj obrázku: SPPK

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
2 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
realista
realista
7. máj 2017 9:41

nevidím to až tak tragicky za SR viz
https://ec.europa.eu/agriculture/sites/agriculture/files/consultations/cap-modernising/factual_report_public_consultation_modernising_and_simplifying_the_cap_final.pdf

odpovedí skoro toľko ako Česká republika alebo Maďarsko…. na rozdiel od minulosti pekná účasť….

Juraj Huba - prevádzkovateľ poľnoinfo
Juraj Huba - prevádzkovateľ poľnoinfo
7. máj 2017 10:04

Realista, ďakujem za link, nevedel som o tejto správe. Informácie v článku som čerpal len z textu na webe BauerZeitung. Tvoj link z diskusie som vložil priamo do textu a ostatné dva pokusy o vloženie prepojenia do diskusie som vymazal. Ďakujem za pomoc!