Zadajte hľadaný výraz

Z ekonomiky Zaujímavosti

Agrosalón naplnil všetky pavilóny výstaviska

Agrosalón naplnil všetky pavilóny výstaviska
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Piaty ročník medzinárodného poľnohospodárskeho veľtrhu AGROSALÓN sa začne už v stredu 25. marca na výstavisku Agrokomplex.

„Veľtrh sa koná v dvojročnej periodicite a v priaznivom termíne – pred začiatkom hlavných sezónnych prác v poľnohospodárstve. Od začiatku svojej existencie predstavuje stabilné zázemie pre úspešnú komunikáciu odborníkov v danom odvetví a prezentuje úspešné inovatívne technológie v poľnohospodárskej technike a mechanizácii. Veľtrhu sa naposledy zúčastnilo viac ako 19000 návštevníkov,“ hovorí Michala Mičíková, vedúca oddelenia marketingu a komunikácie zo štátneho podniku Agrokomplex – Výstavníctvo Nitra.

V roku 2015 sa na veľtrhu AGROSALÓN zúčastní viac ako 150 vystavujúcich firiem zo Slovenska, z Českej republiky, Maďarska, Poľska, Nemecka, Rakúska či Talianska, a to na ploche 25000 metrov štvorcových.

„Myšlienka organizovať špecializovaný veľtrh pôdohospodárskej techniky sa zrodila vo vedení Združenia AGRION. Vyplynul z objektívnej potreby ako reakcia na prudký vývoj výroby poľnohospodárskej techniky a najmä pre potreby poľnohospodárskej praxe po roku 1990,“ uviedol Ján Jech, prezident združenia dodávateľov poľnotechniky.

Súčasťou sprievodného programu veľtrhu je konferencia Agrobiznis, ktorá sa koná vo štvrtok 26. marca. V piatok 27. marca si môžu návštevníci výstaviska vypočuť seminár zameraný na obnovu techniky a jej financovanie.

„Počas veľtrhu bude udelených niekoľko významných ocenení. V piatich kategóriách budú slávnostne udelené – Ceny veľtrhu Agrosalón 2015. Súťaž je zameraná na exponáty, ktoré sú vystavené na veľtrhu, dosahujú parametre svetovej úrovne, alebo určujú trend vývoja v danom odbore,“ hovorí Ján Jech.

Veľtrh Agrosalón vzbudil záujem vystavovateľov, ktorí naplnili všetky kryté výstavné priestory nitrianskeho výstaviska. Okrem toho návštevníci môžu vidieť techniku aj na voľnej ploche. Štvordňový veľtrh končí v sobotu 28. marca o 16. hodine.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Technik
Technik
21. marec 2015 23:16

tešim sa na Agrosalón, je to skutočne dobrá, profesionálna výstava poľnohospodárskej techniky a svojou veľkosťou presahuje slovenské pomery. Verím že aj naši agromanažeri si nájdu čas a prídu sa oboznámiť s najnovšími trendami v oblasti techniky. Aj keď naplno prebiehajú jarné práve asi nesedia na traktoroch alebo neplnia rozmetadlá. A… Celý komentár »