Zadajte hľadaný výraz

Z domova Živočíšna výroba

Agrokomplex 2015: Národná výstava rozšírila expozíciu zvierat

Agrokomplex 2015: Národná výstava rozšírila expozíciu zvierat
insert_photomesačník Slovenský chov

Národná výstava hospodárskych zvierat je súčasťou augustového Agrokomplexu už desať rokov. Aj tento rok prebrali úspešní chovatelia ocenia v kategóriách ovce a kozy, tri kategórie mliečnych plemien hovädzieho dobytka, mäsové plemená dobytka, kone a ošípané.

„K augustovej výstave vždy patrili zvieratá. Keď sa živočíšna výroba začala dostávať do vážnych existenčných problémoch a jej podiel na hrubej poľnohospodárskej výrobe klesal, začali sme hovoriť o rozšírení prezentovaných plemien na výstave. Zvieratá boli dovtedy koncentrované v priestoroch pavilónu Z1 a Z2. Mäsové typy dobytka, alebo jalovice, nepotrebujú kryté ustajňovacie priestory a preto sme chceli výstavu rozšíriť aj týmto smerom. Dnes je počet prezentovaných zvierat vyšší oproti obdobiu z pred desiatich rokov,“ hovorí Ján Huba, organizátor Národnej výstavy hospodárskych zvierat.

Pred troma rokmi pribudli v zadnej časti výstaviska mláďatá, ktoré majú za cieľ zaujať najmä najmladších. Na gazdovskom dvore u výskumníkov sa to hmýrilo kuriatkami, morkami, jahniatkami, prepeličkami či húsatkami.

“Deťom sa páči, keď vidia mamy zvierat spolu so svojimi malými potomkami,” povedal Ján Huba z Výskumného ústavu živočíšnej výroby Nitra.

Na príprave Národnej výstavy hospodárskych zvierat sa podieľajú všetky prvovýrobné chovateľské zväzy. Najúspešnejšími chovateľmi 10. Národnej výstavy hospodárskych zvierat a 42. Medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstavy Agrokomplex sa stali: Kliknúť tu.

Autor článku: Juraj Huba - poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: mesačník Slovenský chov

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments