Zadajte hľadaný výraz

Rastlinná výroba Z domova

Agra poisťovňa: ľadovce spôsobili vysoké škody

Agra poisťovňa: ľadovce spôsobili vysoké škody
insert_photoAgra poisťovňa

Búrky, ktoré na Slovensku udreli v predchádzajúcich dňoch, spôsobili poľnohospodárom škody vo výške miliónov EUR. Najviac poistných udalostí vzniklo následkom krupobitia, ktoré ničilo poľnohospodárom porasty ozimín, predovšetkým jačmeňa, pšenice a repky.

V dňoch 21. a 23.júla v popoludňajších hodinách sa vo viacerých oblastiach jednotlivých krajov Slovenska prehnali silné búrky sprevádzané krupobitím. Krúpy mali ojedinele veľkosť slepačieho vajca. Celkové škody presahujú milióny eur!

Počiatočné odhady u niektorých klientov presahujú až státisícové škody. Najväčšie škody boli zaznamenané predovšetkým na ešte nezozbieraných porastoch repiek a obilnín ale i na kukurici, zemiakoch či maku.

Najpostihnutejšími boli plodiny v lokalitách ako Šarišské Michaľany (Prešov), Nižný Hrabovec (Vranov n/Topľou), Lastomír a Palín (okres Michalovce) , Svodín a Kolta (Nové Zámky).

Tohtoročné vyčíňanie počasia, často krát až opakovaným krupobitím znovu potvrdzuje fakt, že je potrebné sa včas zabezpečiť pred takýmito riziká kvalitným poistením. 

Upozornenie: Pohodlná a jednoduchá možnosť oznámenia škôd na poškodených pozemkoch online na stránke www.agrapoistovna.sk.

Autor článku: Ing. Dalibor Bán - riaditeľ Agra poisťovňa
Zdroj obrázku: Agra poisťovňa

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments