Zadajte hľadaný výraz

Rastlinná výroba Z domova

Agra poisťovňa hlási opäť enormné škody na plodinách

Agra poisťovňa hlási opäť enormné škody na plodinách
insert_photoAgra poisťovňa

Od 1. júna až do stredy (6.júna) sa vyskytli na južnom a západnom Slovensku veľmi silné búrky. Sprevádzal ich vietor, s početnými zrážkami a krúpy presahujúce veľkosť dvoch centimetrov.

Nepriaznivé počasie s prívalmi dažďa a krupobitím viedlo k masívnym škodám u poľnohospodárov s celkovým odhadom až 5,5 mil. eur. Najväčšie škody sú evidované predovšetkým na porastoch repky, jačmeňa, pšenice, kukurice, cukrovej repy, v sadoch na rôznych druhov ovocia ako i vo vinohradoch.

Nepriaznivým počasím postihnuté oblasti sú predovšetkým okresy Nitra, Galanta, Dunajská Streda a Nové Zámky. Z podkladov Agra poisťovne vyplýva, že poškodených bolo takmer 12 780 hektárov pôdy, z čoho bolo 11 800 hektárov ornej pôdy, 750 hektárov pasienkov, 63 hektárov zeleniny, 53 hektárov ovocných sadov a vyše 110 hektárov vinohradov. 

“Agra poisťovňa zaisťuje každému svojmu klientovi čo najrýchlejší priebeh likvidácie škôd zo strany vysoko kvalifikovaných odborníkov, ktorí sú sami aktívnymi poľnohospodármi. Profesionálne vykonaná likvidácia našimi likvidátormi a rýchle vyplatenie poistného plnenia poľnohospodárom sú pro nás aj tento rok tou najvyššou prioritou,“ doplnil Dalibor Bán, riaditeľ Agra poisťovne.

Autor článku: poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: Agra poisťovňa

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments