Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Vysielanie pre roľníkov opäť v rozhlase

Vysielanie pre roľníkov opäť v rozhlase
insert_photopolnoinfo.sk - Minister Becík pri oznámení, že Roľnícka beseda našla znova svoje miesto vo vysielaní Slovenského rozhlasu

Minister pôdohospodárstva Stanislav Becík, v piatok, po odovzdaní ocenení Top agro, našich roľníkov informoval o návrate poľnohospodárskej relácie do Slovenského rozhlasu. Pôjde o pravidelnú hodinovú reláciu vysielanú v nedeľu popoludní na Rádiu Regina.

„Začíname po novom roku v novej podobe Roľníckej besedy. Táto relácia bola obľúbená a informovala roľníkov, občanom vidieka, jeho sympatizantov, ale aj všetkých, ktorí majú svoje korene na vidieku o odvetviach poľnohospodárskej prvovýroby, lesníctva, potravinárstva, ale aj o vidieckej politike,“ hovorí pre portál polnoinfo.sk Stanislav Becík, minister pôdohospodárstva.

Soňa Ludvighová, ktorá by mala spomínanú reláciu moderovať, považuje návrat ucelenej poľnohospodárskej hodinovky do programovej štruktúry rozhlasu za dobrý krok.

„Keď sa pozrieme do štátov okolo nás, tak tam to farmárske, poľnohospodárske, alebo roľnícke stále existuje. U našich severných susedov napríklad vysiela Poľský rozhlas trikrát do týždňa poľnohospodársku reláciu. V televízii je to podobné,“ povedala S. Ludvighová.

Minister pôdohospodárstva nevedel v súčasnosti konkretizovať, ako sa bude nová relácia, ktorá sa spustí po novom roku volať. Netajil sa ale záujmom, využívať väčší priestor v Slovenskom rozhlase na propagáciu chlebového odvetvia aj v iných reláciách.

„Chceme dávať do povedomia čo najviac zo života poľnohospodárov, roľníkov, lesníkov, vidieckeho obyvateľstva, alebo tretieho sektora, ktorý reprezentujú záhradkári, včelári, rybári, alebo poľovníci,“ hovorí Stanislav Becík.

Podobne to chápe aj pravdepodobne staronová moderátorka poľnohospodárskej hodinovky Soňa Ludvighová. Tá hovorí, že relácia má ísť v intenciách Programu rozvoja vidieka 2007 – 2013, to znamená, že nemôže byť zameraná len na samotného poľnohospodára, ale na celkový rozvoj vidieka.

Na novom programe Slovenského rozhlasu sa bude finančne podieľať aj Ministerstvo pôdohospodárstva. Týmto spôsobom už niekoľko rokov podporuje Ministerstvo obrany vysielanie relácie Plná poľná, ale aj sponzoring iných programov – napríklad seriálu Králikovci.

Ak by spomínanej relácií zostal názov Roľnícka beseda, tak na budúci rok 5. júla by oslávila päťdesiat rokov svojej niekoľkokrát prerušenej existencie. Na príprave nedeľňajšieho poľnohospodárskeho vysielania sa za polstoročie jeho existencie podieľali také osobnosti ako Ladislav Adamovič, Milan Korytár, Roman Gejza Halas, Karol Bustin a samozrejme Soňa Ludvighová.

Autor článku: Juraj Huba - polnoinfo.sk
Zdroj obrázku: polnoinfo.sk - Minister Becík pri oznámení, že Roľnícka beseda našla znova svoje miesto vo vysielaní Slovenského rozhlasu

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments