Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2019 Jesen LEFT
Branding VUB 2019 Jesen RIGHT
Branding VUB 2019 Jesen TOP
Tatra banka 2018-12
Pottinger 2018
Biopalivá Zo sveta

Veľká transakcia na fínskom mliečnom trhu

chat_bubbleKomentáre: 0 visibilityZobrazenia: 1020
UniCredit Bank 2018

Spoločnosť Arla Foods oznámila, že získala 70 % akcií Finnish Arla Ingman. Je to druhý najväčší výrobca mlieka a mliečnych produktov vo Fínsku.

Pred poldruha rokom Arla Foods kúpila 30 % akcií tohto podniku – to znamená, že teraz Finnish Arla Ingman prešla do úplného vlastníctva spoločnosti Arla Foods.

O transakcii sa hovorilo už dlhšie, hoci oficiálny predaj sa uskutočnil až 28. augusta 2008.

Výsledkom zmluvy je, že Arla Foods si upevní svoje pozície na fínskom trhu, pretože Finnish Arla Ingman doteraz obsiahla 20 % mliečneho trhu vo Fínsku. Spoločnosť Arla Foods tým získava priame kontrakty s viac ako 1 300 farmami v krajine a 6 vlastných fariem Finnish Arla Ingman.

Autor článku: Zo zahraničných portálov spracoval Martin German
Zdroj obrázku: arlaingman.fi – produkty spoločnosti Arla Ingman

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1421 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Predchádzajúci článok
Nasledujúci článok

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom. Ak sa váš komentár v článku nezobrazí ihneď po jeho odoslaní, zachytila ho automatická antispamová ochrana. V tom prípade nás prosím kontaktujte a my daný komentár dohľadáme a manuálne schválime.