Zadajte hľadaný výraz

Z ekonomiky Živočíšna výroba

Štátny tajomník hovorí o zastavení poklesu živočíšnej výroby

Štátny tajomník hovorí o zastavení poklesu živočíšnej výroby
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Zastaviť dlhoročný pokles počtov hovädzieho dobytka na Slovensku sa podľa informácií štátneho tajomníka Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Csicsaia musí podariť bez ohľadu na to, aká je súčasná ekonomická situácia.

“Ministerstvo a aj ja osobne urobíme všetko preto, aby stavy nielen hovädzieho dobytka, ale vôbec živočíšnej výroby na Slovensku rástli,” uviedol Csicsai a doplnil, že je presvedčený, že živočíšna výroba ako nadstavba v poľnohospodárstve môže a aj by mala riešiť zamestnanosť na vidieku.

“Netreba zabúdať na to, že živočíšna výroba je pracovná príležitosť na 365 dní v roku, aj cez sviatky, aj cez víkendy,” konštatoval.

Zastaviť pokles počtov zvierat na Slovensku sa podľa štátneho tajomníka podarí.

“Myslím si, že je to len otázka chcenia,” domnieva sa Csicsai.

Ministerstvo je tu na to, “aby obyvateľstvu vysvetlilo súvislosti a aby nejakými projektmi dokázalo presvedčiť vládu, že financie, ktoré budú vynaložené na živočíšnu výrobu, sa vrátia cez zamestnanosť, cez znížené náklady vynaložené na sociálne zabezpečenie respektíve na úrady práce”, uviedol štátny tajomník.

Autor článku: TASR - krátené poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
zootechnik
zootechnik
20. november 2010 20:40

Chvályhodné! Zostáva už len veriť tomu, že sa jedná o stanovisko rezortného ministerstva a nie osobný názor pána št.tajomníka. Reči o prehodnocovaní platby na VDJ sú totiž cestou do pekla. O niečo podobné sa pokúšali ako ČR, tak aj Poľsko, zostala im platba na trvalé trávne porasty…