Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

PREMIÉR: Poľnohospodárstvo by sa malo vrátiť na jedno z prvých miest záujmu

PREMIÉR: Poľnohospodárstvo by sa malo vrátiť na jedno z prvých miest záujmu
insert_photoMP SR

Bratislava 15. decembra (TASR) – Rozhodnutia, ktoré sa prijali najmä v oblasti financovania slovenského poľnohospodárstva, by ho mali vrátiť tam, kam patrí, teda na jedno z prvých miest záujmu. Konštatoval to dnes premiér Robert Fico počas otvorenia Vianočného gazdovského dvora, ktorý organizuje Ministerstvo pôdohospodárstva (MP) SR pod záštitou ministra pôdohospodárstva Stanislava Becíka v bratislavskej Petržalke.

„Na Slovensko sa dovážajú aj produkty, ktoré si vieme vyrobiť,“ pripustil predseda vlády SR a dodal, že rozhodnutie organizovať vianočný predaj z dvora bol vynikajúci nápad.

„Ľudia môžu vidieť, čo naši poľnohospodári vyrábajú, v akej kvalite a v akej forme a čoho všetkého sú schopní,“ uviedol.

Vianočný gazdovský dvor v priestoroch štátneho Závodiska ponúkne každý deň domáce zabíjačky, ukážky a predaj výrobkov tradičných špecialít priamo na mieste, domácu kuchyňu, živé ryby a vianočné stromčeky, med i výrobky z neho, vianočné pečivo, syrárske špeciality, vína, mäsové výrobky i špeciality, čerstvé plnotučné mlieko a mliečne výrobky, tiež ovocie, sviečky, darčekové predmety a občerstvenie rôzneho druhu.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: MP SR

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments