Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Pozvánka: Celoslovenské dni poľa v Dvoroch nad Žitavou

Pozvánka: Celoslovenské dni poľa v Dvoroch nad Žitavou
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Vážené dámy, vážení páni, dovoľte, aby som Vás pozval na 7. – ročník Celoslovenských dní poľa, najväčšej poľnej poľnohospodárskej výstavy, ktorá bude v dňoch 5. a 6. júna 2018 v katastri Dvorov nad Žitavou so zahájením vždy o 10.00 hodine.

Táto výstava, ktorá v tomto roku bude na ploche 31 ha, je čo do rozsahu vystavovaných exponátov najväčšou poľnohospodárskou poľnou výstavou, na ktorej bude prezentovaných vyše 750 plodinových a odrodových políčok so všetkými druhmi plodín a ich odrôd pestovaných na Slovensku. Ďalej na výstave bude ukážka všetkých druhov a plemien hospodárskych zvierat a taktiež výstava strojov a technológií pre poľnohospodárstvo od spracovania pôdy až po finalizáciu poľnohospodárskych produktov a ukážky od historického obrábania pôdy až po najmodernejšie technológie využívané v modernom poľnohospodárstve.

Poľnohospodárstvo je dnes, nielen očami politikov, národohospodárov, ale najmä verejnosťou vnímané ako odvetvie, kde sa zneužívajú dotácie, neefektívne sa využívajú zdroje daňových poplatníkov na zvýhodňovanie úzkej skupiny agropodnikateľov, ako odvetvie, ktoré nedokáže vyrobiť dostatok kvalitných potravín za pomoc, ktorá sa mu vo forme dotácii dostáva.

Preto mi dovoľte, aby som Vás pozval ukázať skutočnú realitu možností slovenského moderného a výkonného poľnohospodárstva, nielen na dosiahnutie názorového obratu občanov na toto odvetvie, ale najmä na dosiahnutie potravinovej sebestačnosti, k čomu Slovensko svojimi pôdnoklimatickými podmienkami je priam predurčené vo všetkých jeho činnostiach poľnohospodárskej prvovýroby.

Autor článku: Stanislav Becík - ZAD Dvory nad Žitavou
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
Optimista
Optimista
29. máj 2018 18:39

Stano a Martine, ďakujeme za váš entuziazmus. Tešíme sa do Dvorov! Ak vyjde počasie, stretnú sa tam všetci aktívni roľníci.