Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Poľnohospodári môžu žiadať o štátnu pomoc v troch nových výzvach

Poľnohospodári môžu žiadať o štátnu pomoc v troch nových výzvach
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) zverejnila tri výzvy na predkladanie žiadostí o poskytnutie štátnej pomoci.

Ako ďalej uviedla PPA, v prvej výzve môžu žiadatelia predkladať žiadosti na založenie a vedenie plemennej knihy a plemenárskej evidencie, v druhej výzve žiadosti o dotáciu na kontrolu úžitkovosti, testovanie a odhad plemennej hodnoty a v tretej výzve môžu žiadať o dotáciu na odstraňovanie a likvidáciu mŕtvych hospodárskych zvierat.

Výzva na založenie a vedenie plemennej knihy a plemenárskej evidencie a výzva na opatrenie dotácia na kontrolu úžitkovosti, testovanie a odhad plemennej hodnoty sú otvorené od 12. apríla do 17. mája.

Výzva oprávnených žiadateľov k predkladaniu žiadostí o poskytnutie štátnej pomoci na opatrenie dotácia na odstraňovanie a likvidáciu mŕtvych hospodárskych zvierat je otvorená od 12. apríla do 25. apríla.

PPA zdôraznila, že žiadosti podané po termíne nebudú platobnou agentúrou akceptované. Žiadosť sa predkladá prostredníctvom formulára, pričom vyplnený formulár žiadosti žiadateľ predkladá elektronicky, ak disponuje žiadateľ kvalifikovaným elektronickým podpisom alebo poštou s overenými podpismi na žiadosti na adrese PPA.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments