Zadajte hľadaný výraz

Lesníctvo Z domova

Majstrovstvá Slovenska Drevorubač 2008 a Oravský pohár

Majstrovstvá Slovenska Drevorubač 2008 a Oravský pohár
insert_photočasť oficiálneho plagátu

V dňoch 7. až 9. augusta 2008 sa budú konať XVIII. majstrovstvá Slovenska v práci s motorovou pílou – Drevorubač 2008 a 8. ročník Oravského pohára.

Súťaž sa uskutoční v obvode Odštepného závodu v Námestove. Slávnostné otvorenie bude v historickom areáli Lesov SR, š.p. Banská Bystrica v Oravskom Podzámku.

Najnáročnejšia časť súťaže – disciplína stínka stromov sa bude konať v lokalite Hruštín – Zábava. Štyri technické disciplíny, vrátane divácky najatraktívnejšieho paralelného odvetvovania, budú prebiehať v prírodnom amfiteátri mesta Námestovo na brehu Oravskej priehrady.

Súťaže zručnosti lesných robotníkov v práci s motorovou pílou majú na Slovensku dlhoročnú tradíciu. Prvá národná súťaž drevorubačov sa na našom území uskutočnila v roku 1974. Od roku 1990 sa bez prerušenia konajú majstrovstvá Slovenskej republiky – tento rok sa uskutoční už XVIII. ročník. Od roku 2000 sa súčasne organizuje otvorená súťaž s medzinárodnou účasťou Oravský pohár, ktorej sa pravidelne zúčastňujú aj súťažiaci z Českej republiky, Poľska, Chorvátska a Ukrajiny.

Súťaží sa vo viacerých disciplínach a pre návštevníkov je pripravený bohatý sprievodný program.
Spoluorganizátormi tohto jedinečného podujatia sú Ministerstvo pôdohospodárstva SR, Lesy Slovenskej republiky, š. p., Banská Bystrica v spolupráci so Štátnymi lesmi TANAP, Vojenskými lesmi a majetkami, š. p., Pliešovce, Odborovým zväzom Drevo, lesy, voda, Stredným odborným učilišťom lesníckym v Tvrdošíne a mestom Námestovo. Význam tejto súťaže pre región Oravy podporuje aj Vyšší územný celok Žilina – pohárom predsedu pre absolútneho víťaza súťaže.

Autor článku: MP SR
Zdroj obrázku: časť oficiálneho plagátu

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments