Zadajte hľadaný výraz

MPRV SR Z domova

Danubius Gastro 2009 už od štvrtka

Danubius Gastro 2009 už od štvrtka
insert_photoIncheba

Pod záštitou ministra pôdohospodárstva SR Stanislava Becíka sa vo štvrtok 22. januára v bratislavskej Inchebe otvorí 16. medzinárodná výstava Danubius Gastro 2009. Hneď v prvý deň výstavy, ktorá potrvá do nedele 25. januára, minister Stanislav Becík odovzdá o 13,00 h prestížne ceny Značka kvality SK najúspešnejším vystavovateľom.

Pre návštevníkov je prichystaný atraktívny sprievodný program, ktorý ponúka množstvo seminárov, súťaží, prezentačných a predajných prehliadok, kde sa prezentujú nové trendy v gastronómii. Predstavia sa kvalitné gurmánske špeciality zaručujúce nové gastro zážitky. Jednou z najatraktívnejších sprievodných akcií je 10. ročník Národnej prehliadky kuchárskeho a cukrárskeho umenia “Poézia v gastronómii”, kde sa predstavia súťažné exponáty hotelov, reštaurácií, cukrární, odborných škôl a učilíšť z celého Slovenska. Pekárska súťaž o historický „Najlepší bratislavský rožok“ bude doplnená súťažami o „Najlepší pletený výrobok z kysnutého cesta“ a „Najkrajšie umelecké dielo z karamelu“. Iste zaujme aj 7. ročník ST. NICLAUS CUP 2009 s 1. ročník ST. NICLAUS FREE STYLE, veď tu predstavované barmanské umenie dokáže nielen očariť divákov, ale aj výborne chutí. Umelecké výtvory vyrezávania z ovocia a zeleniny predstaví súťaž Carving Cup 2009. Najlepšie exponáty a novinky získajú cenu “DANUBIUS GASTRO 2009“.

Danubius Gastro každoročne predstavuje gastro priemysel, ktorý poskytuje komplexný prehľad sortimentu popredných značiek z oblasti potravinárstva, gastronómie a nápojového priemyslu. Ako jeden z najrýchlejšie rastúcich veľtrhov dosiahol už dominantné postavenie nielen na Slovensku, ale aj v celom stredoeurópskom regióne.

Zo zahraničia sa tento rok predstavuje vyše 30 percent priamych vystavovateľov a spolu s nepriamo zastúpenými zahraničnými firmami je to viac ako 50 percent vystavovateľov veľtrhu, čo dokazuje medzinárodný charakter podujatia. Počet vystavovateľov je 353 a to okrem Slovenska, aj z Českej republiky, Maďarska, Poľska, Rakúska, Španielska, Talianska, Indie, Nemecka, Srbska, Francúzska, Gruzínska, Švajčiarska a exotického Vietnamu.

Autor článku: MP SR
Zdroj obrázku: Incheba

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments