Zadajte hľadaný výraz

Zaujímavosti Zo sveta

Čína pomôže Angole dopestovať ryžu

Čína pomôže Angole dopestovať ryžu
insert_photoskrz.sk - ryžové pole

Čína analyzuje spôsoby ako pomôcť Angole s pestovaním ryže, čím by pomohla pozdvihnúť jej kedysi prekvitajúci agrárny sektor.

V roku 1975, v predvečer získania nezávislosti, bola táto bývalá portugalská kolónia pokladaná za hlavného exportéra kávy, banánov, cukrovej trstiny a sisalového vlákna.
Avšak 27-ročná občianska vojna, ktorá sa začala hneď po oslobodení, donútila mnohých farmárov opustiť svoje hospodárstva a hľadať útočisko v mestách.

„Angolskí roľníci využívajú menej než 10 % (asi 35 miliónov ha) ornej pôdy, preto je krajina takmer na 50 % závislá od importu potravín,“ uviedlo Ministerstvo poľnohospodárstva Angoly.

Napriek tomu sa Angola, aj keď s problémami, snaží rozvíjať svoju ekonomiku, ktorá až na 90 % závisí od exportu ropy. Krajina sa snaží o obnovu poľnohospodárstva, čím by chceli prekonať rastúce ceny potravín a znížiť nezamestnanosť, ktorá je na úrovni 40 %.

Čínsky veľvyslanec v Angole Zhang Bolun povedal, že jeho krajina bude pomáhať v rozvoji tunajšieho ryžového odvetvia. Za účelom obnovenia infraštruktúry Angoly (občianska vojna sa skončila v roku 2002), Čína poskytne krajine úver vo výške 8-12 miliárd dolárov.

Autor článku: Zo zahraničných portálov spracoval Martin German
Zdroj obrázku: skrz.sk - ryžové pole

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments