Zadajte hľadaný výraz

Ceny komodít Z ekonomiky

Ceny mlieka naďalej klesajú, situáciu treba riešiť nadnárodne

Ceny mlieka naďalej klesajú, situáciu treba riešiť nadnárodne
insert_photoarchív poľnoinfo.sk

Bratislava 2. februára (TASR) – Nepriaznivá situácia na trhu s mliekom, zvlášť jeho cenový prepad, si vyžaduje spojiť sily agrosektorov aj v rámci stredoeurópskeho priestoru a hľadať účinné riešenia.

“To je hlavný dôvod, prečo sa vo štvrtok 5. februára stretneme v českom meste Veľké Meziříčí na spoločnom rokovaní zástupcov agropotravinárskych komplexov Maďarska, Česka a Slovenska. Budeme hľadať východiská a postupy zo situácie, v ktorej sa sektor mlieka nachádza,” oznámil predseda Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK) Milan Semančík na dnešnej tlačovej konferencii.

Prepad cien mlieka na Slovensku je podľa neho obrovský – od januára do decembra 2008 predstavoval 30 % a výpadok v tržbách pri tejto komodite tak dosiahol 100 miliónov eur (3 miliardy Sk).

Aj návrhy cien surového kravského mlieka na február tohto roka, a to na úrovni 0,23 až 0,25 eura (7 až 7,5 Sk) za liter, sa oproti decembru minulého roka ďalej znižujú, avizoval Semančík a podčiarkol, že “situácia nie je jednoduchá a komodita mlieko sa aj napriek investičnej politike ocitá v ohrození”.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
View all comments