Zadajte hľadaný výraz

Branding VUB 2019 Jar LEFT
Branding VUB 2019 Jar RIGHT
Branding VUB 2019 Jar TOP
Tatra banka 2018-12
Pottinger 2018
MPRV SR Z domova

Zástupcovia štátu sa stretnú s poškodenými farmármi

chat_bubbleKomentáre: 0 visibilityZobrazenia: 458
UniCredit Bank 2018

Hľadanie riešení pre poškodených farmárov z východného Slovenska bude predmetom štvrtkového (12.4.) stretnutia poľnohospodárov so zástupcami štátu v Košiciach. Informoval o tom Michal Feik z odboru komunikácie a marketingu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV SR).

Agrorezort stretnutie organizuje v súvislosti s medializovanými informáciami i protestami farmárov na východnom Slovensku.

„Našim cieľom je identifikovať prípadné problémy a hľadať riešenia pre farmárov týkajúcich sa najmä nájmu a obhospodarovania poľnohospodárskej pôdy,“ spresnila vicepremiérka a ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná (nominantka SNS).

Stretnutie sa uskutoční vo štvrtok v Košiciach a zúčastnia sa ho zástupcovia MPRV SR, Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA), Slovenského pozemkového fondu (SPF), ako aj Krajského riaditeľstva Policajného zboru, Krajského súdu a Krajskej prokuratúry v Košiciach. 

Agrorezort poškodeným farmárom ponúka podľa Feika možnosť hovoriť so všetkými relevantnými orgánmi, ktoré majú v tomto prípade čo povedať.

„Vzhľadom na medializované informácie o tom, že niektorí individuálni členovia občianskych iniciatív farmárov neboli pozvaní, agrorezort v tejto súvislosti upozorňuje, že pozvánky boli rozoslané zástupcom poľnohospodárskych iniciatív a nie jednotlivým členom. Je plne v kompetencii samotných oficiálnych reprezentantov týchto iniciatív, aby sa vzájomne dohodli, kto z nich na stretnutie príde,“ spresnil Feik.

Autor článku: TASR
Zdroj obrázku: SPPK

Odber nových článkov na e-mail

Máte záujem stať sa pravidelným odoberateľom článkov z portálu poľnoinfo.sk? 1286 čitateľov od nás dostáva čerstvé informácie priamo na email každé ráno. Nečakajte a pridajte sa k nim aj vy.

Komentujte

Všetky polia sú povinné. Vaša emailová adresa nebude zverejnená a slúži iba ako ochrana pred spamom.