Zadajte hľadaný výraz

Z domova Zaujímavosti

Začína sa písať nová história výstavy Agrokomplex?

Začína sa písať nová história výstavy Agrokomplex?
insert_photoarchív poľnoinfo.sk – V minulosti patrila k Agrokomplexu aj kampaň Objav mlieko zameraná na zvýšenie spotreby mlieka a mliečnych výrobkov.

Nitrianske výstavisko ponúka vystavovateľom ešte stále možnosť prihlásiť sa na tradičné augustové podujatie – Agrokomplex 2012, ktoré sa koná od 23. do 26. augusta. Usporiadateľ spolu s rezortným ministerstvom pripravili viacero noviniek, ktoré majú zvrátiť trend z posledných rokov, keď sa z výstavy prezentujúcej poľnohospodárstvo a potravinárstvo stali v značnej miere nekoordinované trhy.

„Už sme oslovili riaditeľa výstaviska a budeme sa snažiť eliminovať tzv. „stánkarov“. Vrátime výstave jej dôstojnosť. Pripravujeme novú koncepciu výstavy, máme pripravených mnoho atraktívnych podujatí nielen pre odbornú, ale aj pre širokú verejnosť – pre rodiny s deťmi, ktoré korešpondujú s myšlienkou obnovy základného poslania výstavy,“ uviedla Zuzana Nouzovská generálna riaditeľka Sekcie potravinárstva a obchodu na Ministerstve pôdohospodárstva a rozvoja vidieka.

K novinkám o ktorých sme už na stránkach portálu poľnoinfo.sk hovorili patrí šesť diskusných okrúhlych stolov, interaktívna prehliadka 50. rokmi spoločnej poľnohospodárskej politiky EÚ zapožičanej z Bruselu, ale aj podujatie Agrokino a Retrokino, ktoré zaujmú svojou skladbou agrofilmov a zavedú návštevníkov aj do minulosti výstav Agrokomplex.

„Najnovšie sme v spolupráci so Združením výrobcov a predajcov poľnohospodárskej techniky – Agrion, pripravili ukážku poľnohospodárskej techniky v zadnej časti výstaviska,“ hovorí pre poľnoinfo.sk Martina Hroššová, manažérka výstavy Agrokomplex z rovnomenného štátneho podniku.

Okrem bezplatnej prezentácie strojov pre vystavovateľov priamo v „teréne“ ponúka Agrokomplex aj ďalšie benefity, na ktoré možno vystavovatelia neboli v minulosti zvyknutí.

„Uvedomujeme si, že výstavisko tu je pre dodávateľov vstupov do poľnohospodárstva, ktorí našej prvovýrobe predvedú najnovšie poznatky z vedecko-technického rozvoja. Preto sme sa snažili vyjsť v ústrety našim obchodným partnerom aj v poplatkoch napríklad za výstavbu expozície, alebo za prípojku elektriny, vody a podobne. Vystavovatelia ako bonus taktiež dostanú, že budú prezentovaní cez výstavný rozhlas a našu webovú stránku, z ktorej sa návštevník bude môcť prekliknúť priamo na stránku vystavovateľa,“ vymenúva novinky, ktoré majú pritiahnuť na veľtrh nové firmy Martina Hroššová.

Okrem noviniek, ktoré návštevníkov na Agrokomplexe čakajú, budú samozrejme pokračovať aj podujatia, na ktoré sme si za dobu existencie výstavy zvykli.
„Už tradične bude súčasťou Agrokomplexu Národná výstava hospodárskych zvierat. Ďalšími subvýstavami sú výstava vidieckeho cestovného ruchu a rozvoja regiónov Regióny Slovenska, medzinárodná družstevná kontraktačno-predajná výstava spotrebného tovaru COOPEXPO, Živnostenské trhy, Zdravie-krása-relax, Ezoterika od A po Z a výstava Obnoviteľné zdroje energie. Pozornosť návštevníkov sa každoročne sústreďuje aj na výstavné políčka s ukážkami modernej záhradnej architektúry, zavlažovacích technológií a pestovania rôznych druhov zeleniny. Počas Agrokomplexu sa uskutočnia celoslovenské Dožinkové slávnosti, Farmárske trhy a Jarmok ľudových remesiel,“ uviedla Alexandra Hečková, hovorkyňa výstaviska.

Autor článku: Juraj Huba – poľnoinfo.sk
Zdroj obrázku: archív poľnoinfo.sk – V minulosti patrila k Agrokomplexu aj kampaň Objav mlieko zameraná na zvýšenie spotreby mlieka a mliečnych výrobkov.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Odoberať komentáre k tomuto článku
Upozorniť ma
guest
2 Komentárov
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
View all comments
František
František
2. júl 2012 21:26

Na začiatku prispevku p. Nouzovská sa bude snažiť eliminovať „stánkarov“, ale na konci tomu odporuje p. Hečková týmto: Ďalšími subvýstavami sú výstava vidieckeho cestovného ruchu a rozvoja regiónov Regióny Slovenska, medzinárodná družstevná kontraktačno-predajná výstava spotrebného tovaru COOPEXPO, Živnostenské trhy, Zdravie-krása-relax, Ezoterika od A po Z. Však 90% z týchto „subvýstav“… Celý komentár »

Jozef
Jozef
3. júl 2012 13:41

Z toho nebude nič…to už nerozchodia, posledná šanca bola pred 3-4 rokmi dať každému, kto má niečo spoločné s poľnohospodárstvom zdarma miesto na stánok, nech sa prezentuje a „stánky určené pred kolotoče“ niekam dozadu preč. Ale toto nepochopil nikto…agrokompex už dávno zanikol.